» У Польщі розслідування не виявило загроз вибуху літака Ryanair із Протасевичем на борту

07 лютий 2023, Вівторок, 12:51

У Польщі розслідування не виявило загроз вибуху літака Ryanair із Протасевичем на борту

9 Грудня 2021г.


КИЇВ. 9 грудня. Резонанс. Розслідування польської прокуратури дійшло висновку про відсутність загрози вибуху рейсу Ryanair з Опозиційним блогером Романом Протасевичем на борту. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на національну прокуратуру Польщі.

Цитата

“Під час розслідування, проведеного Мазовецьким відділенням управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Національної прокуратури у Варшаві, було встановлено, що літаку не загрожувала бомба. Пілот отримав інформацію про таку загрозу ще до того, як відправив електронного листа про ймовірне розміщення вибухівки в літаку", — йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що дії в аеропорту Мінська, в тому числі поведінка екстрених служб і персоналу аеропорту, також свідчили про повну відсутність загрози.

"Вся ця ситуація була лише приводом, щоб змусити льотчика приземлитися в Мінську", — наголошується в повідомленні.

Додамо

Польща розслідує перехоплення лайнера ірландської компанії Ryanair, тому що цей літак зареєстрований в Польщі і належить польському підрозділу авіакомпанії.

Доповнення

Білоруський авіадиспетчер Олег Галегов влітку таємно перебрався до Польщі і розповів польським слідчим все про перехоплення Мінськом рейсу Ryanair з опозиційним блогером Романом Протасевичем на борту.

Що було раніше

23 травня о 15:00, літак авіакомпанії Ryanair Афіни — Вільнюс екстрено приземлився в аеропорту Мінська після отримання повідомлення про мінування.

На борту літака перебував співзасновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич, його разом з дівчиною Софією Сапегою затримали. Команду прийняти літак в Мінську віддав особисто Олександр Лукашенко, повідомлялося в Telegram-каналі "Пул першого".

Україна, країни Заходу запровадили санкції щодо Білорусі після такого інциденту.