23 березень 2024, Субота, 11:44

У Порошенко виграли суд проти Укрпатенту

14 Червня 2019г.
Суд1

Господарський суд Києва задовольнив позов кондитерської корпорації "Рошен" проти міністерства економічного розвитку і торгівлі та ДП "Укрпатент" щодо реєстрації знаку у вигляді "червоного кольору матеріалів для упакування кондитерських виробів".

Про це повідомляє видання Наші гроші із посиланням на відповідне рішення суду від 3 червня, передає Резонанс.

Суд зобов'язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак по заявці №201710458 від 13 травня 2017 р., яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів.

Під дію знака потрапляють плівки з різного матеріалу. Таким чином в Roshen вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби в стрічки червоного кольору.

Суд визнав недійсними висновок "Укрпатенту" і рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, яким підприємству раніше відмовили в реєстрації спірного знака.

На початку 2012 р. корпорація подала заявку на видачу свідоцтв на стрічки з написом Roshen з різними відтінками червоного. Але жодну з цих заявок в компанії не оплачували, тому рішення по ним не було.

У серпні 2016 р. Roshen заявила про бажання зареєструвати за собою ще два знака: стрічку червоного кольору і стрічку червоного кольору з написом Roshen. Обидві - для упаковки тортів.

Roshen не змогла довести, що має право на володіння червоною пакувальною стрічкою. Тому в лютому 2017 р. за цією заявкою фірма отримала відмову.

Зате позитивно завершився розгляд заявки про реєстрацію знака з брендованою стрічкою для упаковки тортів - восени 2017 р. Roshen зарезервувала своє право на стрічку.

Однак Roshen хоче, щоб червону стрічку не могли використовувати інші виробники. В середині 2017 р. Roshen вирішила зареєструвати за собою знак у вигляді червоного кольору. Спочатку - неуспішно. Але втрутився суд.

На даний момент розгляд справи в апеляційному суді очікується - поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку і "Укрпатентом" апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.