» У приватному будинку для літніх людей знову пожежа: загинули п’ятеро людей

01 квітень 2023, Субота, 23:02

У приватному будинку для літніх людей знову пожежа: загинули п’ятеро людей

16 Листопада 2021г.


КИЇВ. 16 листопада. Резонанс. У Дніпрі в будинку для літніх людей сталася пожежа, у результаті чого загинули п’ятеро жінок. Адміністратора будинку затримали. Про це у вівторок повідомили у поліції Дніпропетровської області, пише Резонанс.

Деталі

Зазначається, що 16 листопада до поліції надійшло повідомлення про те, що в приватному будинку для осіб похилого віку в Центральному районі міста Дніпро виявлено п’ятьох мертвих жінок віком від 75 до 89 років.

Попередньо встановлено, що в одній із кімнат на другому поверсі будинку, де виявлені загиблі, сталося коротке замикання та загорання електропроводки. Жінки, як вказано, могли отруїтися чадним газом. Наразі тіла загиблих направлено на проведення судово-медичної експертизи для встановлення причини смерті.

"Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Санкція статті – до 8 років позбавлення волі", - відзначили у поліції.

Наразі поліцейські в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу затримали адміністратора закладу. У межах розслідування будуть призначені необхідні експертизи. Слідство триває.

Інші пожежі у будинках для літніх людей

21 січня поточного року у Харкові в приватному пансіонаті, який здійснював догляд за громадянами похилого віку, сталась пожежа. Спочатку повідомлялося про 13 загиблих, однак пізніше їх кількість зросла до 16.

Після цього Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив місцевим органам виконавчої влади та Міністерству соціальної політики провести роботу зі встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей та перевірити Державній службі з надзвичайних ситуацій стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах, хостелах.

Після цього у Мінсоцполітики створили реєстр надавачів соцпослуг. За даними відомства, в Україні функціонує майже 3 тис. надавачів соцпослуг, з яких понад 2 тис. - комунальної форми власності та близько 700 — приватних.

Урядова комісія з розслідування причин виникнення пожежі в Харкові доповіла, що станом на 2 лютого було перевірено 1205 соціальних об’єктів. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм. При цьому 335 з 538 перевірених будинків для літніх людей не включені до реєстру надавачів соціальних послуг.

Однак, пожежі продовжилися. Так, у Києві сталася пожежа у будинку для літніх людей "Срібний вік".