25 березень 2024, Понеділок, 11:36

Заява Святошинського райсуду не відповідає дійсності, – прокуратура Києва

22 Червня 2018г.
13 77 650x410

Прокуратура міста Києва висловлює свою незгоду із заявою Святошинського районного суду міста Києва про те, що під час продовження запобіжних заходів чотирьом членам озброєної банди, прокурором не були наведені переконливі докази, які виключали б визначення їм альтернативи у вигляді застави, з наступних підстав. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на відповідну заяву прес-службу прокуратури Києва від 22 червня 2018 року.

За даними слідства, члени злочинного угруповання, створеного на етнічній основі, підозрюються у вчиненні упродовж травня 2017 – серпня 2017 чотирьох зухвалих нападів на підприємців та заволодінні коштами на суму близько 8 млн грн. Указані злочини супроводжувались погрозами вбивства, заподіянням потерпілим тілесних ушкоджень та вогнепальних поранень.

Під час затримання у підозрюваних вилучили значну кількість вогнепальної зброї та бойових припасів, засоби маскування - маски, рукавички, рації, автомобільні номери української та іноземної реєстрації, що свідчить про високий рівень конспірації, а також наркотичні засоби.

Троє з вказаних осіб не є громадянами України та не мають постійного місця проживання; четвертий – раніше судимий до 6 років позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину і нещодавно звільнився з місць відбування покарань. Фактично всі підозрювані у бандитизмі – є «гастролерами», не мають офіційних джерел доходу та стійких соціальних зав’язків. Злочини, які їм інкримінуються (розбійні напади, бандитизм, крадіжка в особливо великих розмірах, зберігання наркотиків та зброї) - є тяжкими та особливо тяжкими, за які передбачено покарання до 15 років позбавлення волі.

"Звертаємо увагу, що вказані обставини та ризики на даний час не змінилися і не зменшилися. І при обранні та продовженні учасникам цієї банди запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою суд їх враховував та клопотання задовольняв", - акцентували у прокуратурі. І нагадали, що "на засіданнях 21 травня та 15 червня суд при продовженні діючих запобіжних заходів визначив обвинуваченим альтернативу у вигляді застави у сумі 211 440 грн та 158 580 грн. При цьому суд не навів жодного обґрунтування, чому саме такий розмір застави здатен забезпечити виконання обвинуваченими покладених на них обов’язків та не врахував практику Європейського суду з прав людини (справа Гафа проти Мальти), згідно якої сума застави має бути встановлена у такому розмірі, щоб перспектива її втрати стримувала обвинувачених від втечі".

"За законом у провадженнях щодо особливо тяжких злочинів, які супроводжувались застосуванням насильства, суд взагалі не зобов’язаний визначати альтернативу у вигляді застави", - переконують у столичній прокуратурі. -  Однак у цьому випадку суд з власної ініціативи прийняв такі рішення, які оскарженню не підлягають. З цих підстав вважаємо заяву суду такою, що не відповідає дійсності.  Дуже прикро, що вказаними необґрунтованими твердженнями суд втягнув нас у публічне обговорення ухвалених ним же рішень".

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙСУД ЗВИНУВАТИВ У БРЕХНІ НАЧАЛЬНИКА СТОЛИЧНОЇ ПОЛІЦІЇ

Як повідомляв Резонанс, за інформацією прес-служби Святошинського райсуду Києва, 15 червня 2018 року колегія суддів у складі головуючої судді Валентини Новик, суддів Івана Бандури та Людмили Косик не змінювала запобіжний захід у виді тримання під вартою на більш м’який. А продовжила до 13 серпня строк тримання під вартою двом з чотирьох обвинувачених у справі про бандитизм. При цьому суд обрав, як того вимагає закон, розмір застави, що становить 120 неоподатковуваних прожиткових мінімумів доходів громадян. 21 травня таке саме рішення, але з розміром застави 158,5 тис грн (90 прожиткових мінімумів), було прийнято відносно ще двох обвинувачених, які не мають судимостей".

"Судом було прийнято саме такі рішення, оскільки державний обвинувач – прокурор міської прокуратури, не навів переконливих доказів та обставин, які виключають визначення альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави", - йдеться у офіційному релізі суду. Там же акцентовано, що відповідно до закону суд позбавлений можливості з власної ініціативи застосовувати той чи інший запобіжний захід і приймає рішення лише на підставі наведених сторонами обвинувачення та захисту доказів, а наявність обвинувачення та направлення справи до суду не замінює обвинувальний вирок відносно особи та не може бути єдиною підставою для застосування виняткового та найсуворішого запобіжного заходу – тримання особи під вартою.

"Таким чином, висловлені начальником столичної поліції Андрієм Крищенком та підхоплені журналістами тези про те, що обвинувачені особи були безпідставно відпущені судом під заставу, є бандитами та що суд діяв всупереч вимог закону є перекручуванням фактів та поширенням недостовірної інформації, - йдеться у заяві прес-служби суду, розповсюдженій 21 червня. - Поширення неправдивої та недостовірної інформації, нехтування правами та інтересами юридичних та фізичних осіб (а саме презумпції невинуватості), висловлювання необґрунтованих обвинувачень на адресу суду з метою дискредитації судової гілки влади свідчать про недостатність професіоналізму, моральних якостей та правової культури".

Святошинський районний суд м. Києва відреагував на інформацію, поширену столичною прокуратурою у Facebook