» У прокуратурі Києва пояснили, чому Печерський райсуд скасував підозру російському кримінальному авторитету

28 червень 2022, Вівторок, 21:02

У прокуратурі Києва пояснили, чому Печерський райсуд скасував підозру російському кримінальному авторитету

22 Жовтня 2019г.
Владімір Тюрін
Владімір Тюрін

На запит Інтернет-видання Резонанс у прокуратурі Києва прокоментували рішення Печерського райсуду столиці про скасування підозри російському кримінальному авторитету Владіміру Тюріну у замовленні вбивства колишнього депутата Державної думи РФ Дениса Вороненкова.

Перше, на що звернув увагу суд при прийнятті рішення про скасування підозри Владіміру Тюріну це зміна показів потерпілої Марії Максакова-Ігенбергс, - йдеться у отриманій редакцією відповіді. - Так, під час додаткових допитів потерпіла повністю змінила свої покази щодо причетності її колишнього чоловіка до вбивства Вороненкова та надала слідству іншу версію щодо можливих мотивів вбивства.

Аналогічні покази щодо непричетності Тюріна до вбивства потерпіла надала і в ході судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням виконавців вбивства.

Іншою підставою для скасування підозри стало відсутність підтвердження про отримання Тюріним письмового повідомлення про підозру.

У прокуратурі зауважили, що вручення підозри Тюріну мало бути здійснено компетентними органами РФ на запит української сторони в межах надання міжнародно-правової допомоги.

Загалом, органами прокуратури України до компетентних органів РФ були направлені 4 запити про надання міжнародно-правової допомоги у даному кримінальному провадженні. Окрім вручення підозри В. Тюріну, запити стосувалися також встановлення місцезнаходження та проведення допитів окремих осіб, причетність яких до злочину перевіряється українськими слідчими, а також надання інформації щодо перебування підозрюваного Ю. Василенка на території РФ, підтвердження чи спростування факту його смерті, - акцентували у прокуратурі столиці.

На жоден з вказаних запитів не було отримано позитивних відповідей. Також не була вчинена процесуальна дія щодо вручення Тюріну повідомлення про підозру.

Враховуючи викладене суд частково задовольнив клопотання сторони захисту щодо скасування повідомлення про підозру Тюріну.

- Разом з цим, зазначене рішення не означає припинення розслідування щодо замовників вбивства та інших причетних осіб, а також не позбавляє прокуратуру права підготувати нову підозру за результатами проведення додаткових слідчих дій. Також воно не впливає на суть обвинувачення щодо виконавців вбивства Д. Вороненкова, - переконують у прокуратурі.

Водночас там зазначили, що "розслідування щодо замовників злочину ускладнено тим, що українська прокуратура позбавлена можливості здійснювати будь-які слідчі дії на території РФ. Йдеться, зокрема, про встановлення фактичних обставин замовлення вбивства на території РФ. У свою чергу правоохоронні органи РФ не мають бажання нам в цьому допомагати".

ЛУЦЕНКО НАЗВАЛ ИМЯ ЗАКАЗЧИКА УБИЙСТВА ВОРОНЕНКОВА

Як інформував Резонанс у вересні 2017 року, Генпрокуратура розкрила вбивство Дениса Вороненкова.

Нагадаємо, екс-депутат Держдуми РФ Денис Вороненко був застрелений 23 березня в центрі Києва на вулиці Пушкінській. Охоронець екс-депутата поранив нападника, однак сам отримав поранення. Того, хто стріляв госпіталізували. Медики намагалися врятувати йому життя, однак він помер в лікарні.

Вбивцею виявився громадянин України 1988 року народження Павло Паршов. Незважаючи на те, що Паршов з 2011 року перебував у розшуку він протягом 13-ти місяців проходив службу в частинах Національної гвардії України.

ВДОВА ВОРОНЕНКОВА НАЗВАЛА ВЕРОЯТНЫХ ЗАКАЗЧИКОВ УБИЙСТВА МУЖА