» У Раді хочуть надати поліції додаткову підставу для зупинки транспорту

07 грудень 2022, Середа, 09:48

У Раді хочуть надати поліції додаткову підставу для зупинки транспорту

25 Лютого 2020г.
toppomilok-vodiiv-yak-potribno-vesti-sebe-yakshcho20191111_5685

На дорогах України щорічно гине понад 3000 людей. За 2019 рік зафіксовано - 150 тисяч ДТП. Складено 96 тисяч протоколів про ДТП в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Лише виявлених та задокументованих 96 тисяч п’яних за кермом, - написав у соцмережі 25 лютого 2020 року глава Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

На думку народного депутата, одним із найбільш вагомих є питання щодо надання поліції додаткової підстави зупинки транспорту для перевірки водія на стан алкогольного сп'яніння. Нині поліція може зупиняти його виключно в разі, якщо є порушення правил дорожнього руху.

Водночас, залишається дискусійним питання, чи не буде зловживати поліція цим додатковим правом зупинки, - зауважив Монастирський.

За його даними, наразі обговорюється варіант — у разі зупинки авто для перевірки на стан алкогольного сп'яніння, чітко обмежити повноваження правоохоронців виключно самою перевіркою. Тобто вони не будуть просити відкривати капот, перевіряти на інші порушення тощо.

Нардеп наголосив, що це  питання "потребує великої дискусії і я думаю, вона відбудеться як у парламенті, так і в межах громадських обговорень".