» У Росії ув’язнених кримських татар відправили до ШІЗО за спробу здійснити намаз

28 травень 2022, Субота, 13:34

У Росії ув’язнених кримських татар відправили до ШІЗО за спробу здійснити намаз

24 Липня 2021г.


КИЇВ. 23 липня. Резонанс. Незаконно ув’язнених громадян України — кримських татар Айдера Саледінова та Рустема Ісмаїлова, які утримуються “ФКУ ИК 2 УФСИН России по Республике Башкортостан” безпідставно помістили до штрафного ізолятора за спробу здійснити намаз. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Telegram-каналі, передає Резонанс.

Цитата

"Цинічність дій адміністрації колонії полягає у тому, що молитва є обов'язковою для мусульман у свято Курбан-Байраму", - написала Денісова.

Деталі

За її словами, упереджене ставлення з боку співробітників виправної установи до кримських татар суперечить міжнародним стандартам. Зокрема, 18 статті Загальної декларації прав людини та 9 статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якими кожна людина має право на свободу сповідувати свою релігію.

Денісова звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити відповідних заходів з метою відновлення прав засуджених громадян України на свободу віросповідання, відповідно до статті 14 Кримінально-виконавчого кодексу РФ.

"Закликаю міжнародну спільноту об’єднати зусилля, аби змусити країну-агресора виконувати норми міжнародного права та звільнити незаконно ув’язнених громадян України", - резюмувала омбудсмен.

Додамо

Раніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що до російського Ростова-на-Дону з анексованого Кримського півострова вивезли вже понад пів сотні кримських татар, які до того були заарештовані та засуджені окупаційною владою РФ з релігійних чи політичних мотивів.