14 квітень 2024, Неділя, 12:45

У Росії збирають групи найманців для “відрядження на Донбас”, його ціль невідома – розслідування журналістів

22 Грудня 2021г.


КИЇВ. 22 грудня. Резонанс. У Росії вербувальники почали набирати групи найманців для "бойового відрядження на Донбас", однак те, які завдання перед ними стоятимуть - поки невідомо. Про це повідомляє Meduza з посиланням на власні джерела, пише Резонанс.

Цитата

“За інформацією „Медузи“, пропозицію поїхати в „оплачуване відрядження в Україну“ з кінця листопада 2021 року отримали не тільки професійні найманці, а й рядові ветерани конфлікту на Донбасі. Йде набір і серед жителів невизнаних Луганської та Донецької народних республік, що мають бойовий досвід (завдання, які будуть поставлені перед цими загонами, поки не ясні)", — пише видання.

Деталі

Повідомляється, що про пошук людей для "відрядження" розповіли вісім джерел: один з вербувальників; учасники бойових дій 2014-2015 років; військові фахівці минулих кампаній в Сирії та Африці; члени "Союзу добровольців Донбасу" (СДД); вихідці з армії, спецслужб і спецпідрозділів МВС РФ.

Одне з джерел, яке шукало найманців в одну з груп, стверджує, що "історія почала збиратися" ще три місяці тому, стверджують журналісти.

Однак, як повідомляється, більшість опитаних фахівців отримали такі пропозиції в останні кілька тижнів. А жителі тимчасово окупованих територій - "десь місяць тому".

Також, за даними джерел, двох з десятка вербувальників, з якими велися переговори, найманці вважають "представниками Міноборони".

За інформацією "Медузи", найманців набирають у кілька груп; у кожної з них свої організатори, вимоги до кандидатів та умови "відрядження". Так, за твердженням джерел видання, вербувальники в Москві намагаються зібрати близько 120 "росіян з бойовим досвідом", готових відправитися на три місяці в Донецьк.

За словами цих співрозмовників "Медузи", набір організували вихідці з внутрішніх військ МВС РФ(ВВ МВС), разом служили в одній з бригад.

"Людей збирають через колишнє керівництво бригади. Вони колись (ще у внутрішніх військах — ред.) служили. Але коли пропонують контракти, тихо-тихо говорять, що, мовляв, (поїдете-ред.) від Міноборони", — повідомило джерело видання з системи МВС, знайоме з обставинами формування групи.

За даними видання, багато найманців відмовляються від пропозицій, так як не ясно, яке саме відомство представляють вербувальники, а так само через незадовільні умови, які пропонують. У той же час, за даними джерел "Медузи", оголошена вербувальниками зарплата здалася їм "неправдоподібно високою".

Також відразу чотири джерела повідомили, що одночасно з Московським набором формуються ще два загони "під завдання України" на тимчасово окупованій території Донбасу. Повідомляється, що набирають і серед колишніх ув'язнених.

Зазначається, що впевненості в тому, навіщо насправді ведеться "український" набір, немає ні у кого зі співрозмовників "Медузи".

Додамо

У той же час, за оцінками Західної розвідки, Росія розмістила до 100 тис. військовослужбовців недалеко від кордону з Україною, там також знаходяться танки і артилерія. У Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022 року кількість військовослужбовців на кордоні може зрости до 175 тис осіб.

У відповідь на такі твердження Росія заявляє, що переміщення військ на її території нікого не повинні турбувати, проте вказує, що має право на захист своєї національної безпеки.
Росія послідовно заперечує плани вторгнення України.

Так Росія хоче гарантій, що Україні ніколи не дозволять вступити в НАТО, на території України НАТО не матиме постійних сил або інфраструктури, а на російсько-українському кордоні не пройдуть військові навчання країн Альянсу.

НАТО, у свою чергу, наполягає на тому, що Північноатлантичний альянс захищає своїх членів і не загрожує Росії. Крім того, в НАТО неодноразово заявляли, що Україна як суверенна держава має право приймати свої власні рішення, тому НАТО не може давати Росії жодних гарантій щодо поведінки Києва.