» У Саакашвілі спостерігаються епізоди втрати пам’яті – Ясько

07 лютий 2023, Вівторок, 10:48

У Саакашвілі спостерігаються епізоди втрати пам’яті – Ясько

19 Грудня 2021г.


КИЇВ. 19 грудня. Резонанс. Посттравматичний синдром, який має Михайло Саакашвілі, впливає як на фізичне, так і ментальне здоров'я. У нього спостерігаються епізоди втрати пам'яті, що спричинено тим насильством і катуваннями, яких він зазнав у Глданській в'язниці. Про це заявила депутат Верховної Ради України Ліза Ясько після того, як відвідала третього президента Грузії у Горійському військовому госпіталі, передає Резонанс із посиланням на Грузія.Online.

Деталі

За її словами, з урахуванням цих симптомів не можна перевести Саакашвілі до Руставської в’язниці.

“Він дуже слабкий, і в цьому напрямі немає нічого нового. Можу ще раз сказати, що процес реабілітації має відбуватися на волі. Посттравматичний синдром, який має Михайло Саакашвілі, впливає як на фізичне, так і ментальне здоров’я. У нього спостерігаються епізоди втрати пам’яті, що викликане тим насильством і тортурами, які він зазнав у Глданській в’язниці”, — заявила Ліза Ясько.

Як пояснила Ясько журналістам, чи буде присутній Саакашвілі на судовому процесі, призначеному на 22 грудня, це переважно залежить від його стану здоров’я.

Контекст

Михайла Саакашвілі затримали 1 жовтня в Тбілісі. Повідомляли, що він незаконно перетнув кордон країни.

Колишній грузинський лідер голодував 50 днів на знак протесту, оскільки вважає себе політв'язнем.

Група лікарів з ініціативи омбудсмена Грузії Ніно Ломджарії обстежила ув'язненого Саакашвілі і оглянула умови тюремної лікарні.

У висновку відзначили, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинулися судоми, викликані енцефалопатією Верніке-серйозне захворювання мозку, внаслідок якого можна впасти в кому.

Медики закликали владу Грузії негайно перевести ув'язненого в багатопрофільну високотехнологічну лікарню для проведення досліджень головного мозку.

19 листопада Саакашвілі перевезли з тюремної лікарні у військовий госпіталь. Після цього колишній президент Грузії припинив голодування.