» У Сімферополі розпочався суд над фрілансером Крим.Реалії Владиславом Єсипенком

14 серпень 2022, Неділя, 07:36

У Сімферополі розпочався суд над фрілансером Крим.Реалії Владиславом Єсипенком

6 Липня 2021г.


У підконтрольному Росії райсуді окупованого Сімферополя після обіду 6 липня розпочався розгляд по суті справи фрілансера Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка.

Як стало відомо Крим.Реалії, засідання почалося вчасно, але проходить у закритому режимі. Про це, зокрема, повідомив судовий пристав на вході в будівлю суду людям, які зібралися там.

Президент Радіо Свобода прокоментував початок процесу над Єсипенком.

«Владислав Єсипенко винен лише у тому, що він журналіст. Він намагався поділитися правдою про ситуацію в Криму із зовнішнім світом перед тим, як його було затримано та піддано тортурам з боку викрадачів, яких підтримує Росія. Єдиним законним вироком, який міг би винести цей суддя, є визнання невинуватості та негайне повернення Владислава до дружини та дочки», – наголосив Флай.

Сьогодні в Києві та Вінниці проведуть акцію на підтримку Владислава Єсипенка. Так, о 18:00 на Майдані Незалежності в Києві журналісти і правозахисники зберуться, щоб висловити солідарність із заарештованим у Криму колегою, зазначають організатори заходу. Під час акції планується виступ дружини журналіста Катерини Єсипенко.

У Вінниці захід на підтримку Єсипенка в цей самий час заплановано на Європейській площі.

Для тих, хто не зможе бути присутнім на акції особисто, організатори пропонують провести онлайн-флешмоб – опублікувати в соціальних мережах фотографію з портретом Владислава Єсипенка і хештег #FreeYesypenko та #CrimeaisUkraine. Також листи для Владислава Єсипенка можна писати на електронну пошту info.crimeahrg@gmail.com.

Читайте також: Записки Владислава Єсипенка з «катівень кримського ФСБ». Судове засідання призначене на 6 липня​

Організатори акції на підтримку Владислава Єсипенка – Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA і Національна спілка журналістів України.

Як повідомлялося раніше, підконтрольний Росії райсуд Сімферополя 6 липня почне розглядати по суті справу Владислава Єсипенка.

Нагадаємо, підконтрольний Росії Верховний суд Криму 26 травня відхилив апеляцію на продовження арешту фрілансера Владислава Єсипенка. Таким чином, він залишиться під арештом у СІЗО як мінімум до 11 липня 2021 року. Нагадаємо, підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя 30 квітня продовжив на 2 місяці йому арешт.

Раніше повідомлялося, що експертиза не знайшла відбитків пальців арештованого в Криму фрілансера Радіо Свобода Єсипенка на «вилученій» у нього гранаті.

Дружина журналіста Катерина Єсипенко повідомила, що Владиславу інкримінують ще одну статтю обвинувачення. 3 травня, в День свободи преси, Катерина Єсипенко заявила, що її чоловіка змусили дати свідчення під тортурами.