» У Словаччині Верховний суд скасував виправдувальний вирок бізнесменові у справі про вбивство журналіста

18 серпень 2022, Четвер, 20:25

У Словаччині Верховний суд скасував виправдувальний вирок бізнесменові у справі про вбивство журналіста

16 Червня 2021г.


КИЇВ. 15 червня. Резонанс. У Словаччині Верховний суд скасував виправдувальний вирок бізнесменові Маріану Кочнеру, якому були пред'явлені звинувачення в замовному вбивстві журналіста расследователя Яна Куціяка і його нареченої Мартін Кушнірової, передає Резонанс з посиланням на Aktuality.

Цитата

"Верховний суд скасував виправдувальний вирок Маріану Кочнеру і Олені Жужовій, тому справа була повернена до Спеціалізованого кримінального суду", - говориться в повідомленні.

Крім того, Верховний суд підтвердив вирок експоліцейському Томашу Сабо, якого засудили до 25 років тюремного ув'язнення в тюрмі суворого режиму.

Крім того, Верховний Суд підтвердив вирок експоліцейському Томашу Сабо, якого засудили до 25 років тюремного ув'язнення в тюрмі суворого режиму. Вважається, що він доставив вбивцю на місце злочину. Після цього рішення він вже не може подавати апеляцію.

Доповнення

У Словаччині відомого бізнесмена Маріана Кочнера звинуватили в умисному вбивстві журналіста Яна Куціяка і його нареченої.

Словацький суд засудив до 15 років в'язниці Золтана Андруско, який раніше зізнався в причетності до вбивства журналіста розслідувача Яна Куціяка і його нареченої Мартін Кушнірової.

Нагадаємо, 27-річний журналіст Ян Куціяк і його наречена були застрелені 21 лютого 2018 року у власному будинку за 65 кілометрів на схід від Братислави. В останньому матеріалі, над яким Куціяк працював перед смертю, він досліджував зв'язки наближених до прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, які, в свою чергу, були пов'язані з мафією.

Серед іншого Ян Куціяк розслідував шахрайські схеми з дотаціями ЄС на розвиток сільського господарства в Словаччині і угодами, укладеними численними компаніями Кочнера. Колишній шеф-редактор Куціяка Петер Барді в вересні 2017 року розповів, що Кочнер наказав стежити за журналістом і погрожував йому в телефонних розмовах. Куціяк повідомив владу про ці погрози, проте ніяких заходів вжито не було.

Вбивство Яна Куціяка і посмертна публікація його статті викликали масові антиурядові демонстрації і в підсумку - відставку Фіцо з посади глави уряду. У лютому 2020 року в країні відбудуться перші парламентські вибори після вбивства Куціяка.