16 квітень 2024, Вівторок, 12:29

У справі бронежилетів для ЗСУ повідомлено про підозру в шахрайстві технологу виробника

7 Лютого 2020г.
650x650

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах або організованою групою технологу ТОВ «НВП Темп 3000» (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Про це Резонанс 7 лютого 2020 року поінформували у ДБР.

Слідством встановлено, що технолог товариства сприяла засновнику підприємства та посадовим особам Міністерства оборони України у заволодінні грошовими коштами у сумі 61 677 000 гривень. Бюджетні кошти були використані на закупівлю бронежилетів «Корсар М3с 1-4», що не відповідають вимогам ДСТУ та технічним умовам.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід – Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, - нагадали у Бюро розслідувань.

Як писав Резонанс 5 листопада 2019 року із посиланням на начальника управління Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Олександра Околіта, п‘ятьом військовопосадовцям - керівнику структурного підрозділу Міністерства оборони, його двом заступникам та начальникам управління та відділу повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 (Бездіяльність військової влади в умовах особливого періоду) Кримінального кодексу України. У межах кримінального провадження було встановлено, що один із керівників структурного підрозділу Міноборони, а також його заступники та начальники відділів заздалегідь були обізнані про невідповідність речового майна встановленим технічним вимогам.

За словами Олександра Околіта, достовірно знаючи, що бронежилети браковані та становлять загрозу життю і здоров’ю військовослужбовців, допустили їх постачання та приймання до ЗСУ. Із метою прикриття цього факту посадовці видавали офіційні документи із завідомо недостовірними відомостями щодо відповідності придбаного речового майна нормам та стандартам діючого законодавства. Крім того, бронежилети були придбані за завищеними цінами.

Вилучені під час санкціонованого обшуку бронежилети було направлено на експертне дослідження, результати якого лише підтвердили невідповідність бронежилетів технічним вимогам (прострілюються).