» У справі ОАСК Ситник та Горбатюк переслідували власні інтереси, – адвокат

25 червень 2022, Субота, 22:18

У справі ОАСК Ситник та Горбатюк переслідували власні інтереси, – адвокат

29 Липня 2019г.
5d3ed1d023d5d-img-3625xxx_1200_watermark

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник і керівник Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк могли бути особисто зацікавлені в проведенні обшуків в Окружному адміністративному суді столиці.

Таку думку висловив адвокат Окружного адміністративного суду м.Києва Євген Солодко на прес-конференції в ІА "Укрнаїнські новини" 29 липня 2019 року.

Він розповів, що у судді Арсірія було вилучено декілька адміністративних справ, "стороною в яких є як особисто Горбатюк, так і пан Ситник”.

За словами адвоката, Сергій Горбатюк міг мати особисту зацікавленість в обшуках в ОАСК, оскільки справа про ліквідацію Департаменту спецрозідувань Горбатюка знаходиться саме в Окружному адміністративному суді Києва.Крім цього, у керівника НАБУ Артема Ситник також був інтерес в проведенні брифінгу саме в день проведення обшуків, оскільки саме 27 липня в одному з районних судів повинно було розглядатися справа про притягнення Ситника до відповідальності згідно з протоколом про корупцію НАЗК.

"Заяви Ситника і Горбатюка є опосередковано тиском на суд і суддів і втручанням у правосуддя", - підкреслив Солодко.

Адвокат висловив думку, що відбувається підміна понять, а подібні дії Ситника і Горбатюка можуть бути спробою приховати відсутність результатів у справах Майдану і розкрадань в Укроборонпромі. Також Солодко додав, що Горбатюк і Ситник діють "в стилі старої влади, частиною якої вони є".

"П'ять років ми чекаємо інформації про те, хто є організатором убивств на Майдані. Однак замість того, щоб розслідувати ці справи, департамент Горбатюка перемикається на Вищу кваліфікаційну комісію суддів ... кожен раз на ток-шоу він розповідає про те, що йому хтось заважає. Є гучні заяви, пафосні затримання, і класний піар - вироків немає ", - додав Солодко.

Крім цього він зауважив, що вручення підозр суддям ОАСК дозволить їм повноцінно захищатись і однозначно довести свою правоту.

Адвокат підкреслив, що судді ОАСК готові відповідати на питання щодо опублікованих записів. "Захист зацікавлений в тому, щоб судді, згадані у зв'язку з записами, отримали підозри. Оскільки з моменту отримання підозри особа стає повноцінним учасником кримінального процесу, набуває певні права та обов'язки і може ефективно захищати себе", - сказав Солодко.

Він також додав, що справа проти суддів ОАКС є безперспективною.

ОБШУКИ В ОКРУЖНОМУ АДМІНСУДІ КИЄВА — НЕ БІЛЬШ, НІЖ СПРОБА ЗАЛЯКАТИ СУДОВУ СИСТЕМУ

У НАБУ вже заявили, що "інформація, розповсюджена адвокатом Євгеном Солодко, під час пресконференції про нібито вилучення в ході обшуків в Окружному адміністративному суді Києва справ, що мають відношення до НАБУ чи УСП ГПУ, не відповідає дійсності".