30 листопад 2023, Четвер, 17:06

У справі щодо палацу Іванющенко повідомили про підозру екс-чиновнику КМДА

23 Березня 2017г.
4dd57ac Ivanyushchenko2

Прокуратура повідомила про підозру колишньому начальнику Головного управління земельних ресурсів КМДА Анатолію Муховікову у справі щодо палацового комплексу Юрія Іванющенка в Конча-Заспі. Про це повідомляють "Наші гроші".

Муховікова підозрюють за статтею 364, частина 2 (зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Екс-чиновнику загрожує від 5 до 8 років увязнення.

"Він (Муховіков) незаконно погодив висновки про передачу певних ділянок кооперативу "Котміст". Вказані земельні ділянки не можна було відчужувати", –  сказав на суді прокурор ГПУ Артур Димура.

Інтереси Паоло Урфера представляє адвокат Олексій Швидкий.

 "Смотрящий" Януковича Юрій Іванющенко вибудував на Жуковому острові палац, який охрестили "Межигір'ям-2. Фото everyday.in.ua

Палацовий комплекс на Столичному шосе, 21, розташований на 70 гектарах природно-заповідних земель. Раніше він був пов’язаний з екс-нардепом від Партії регіонів Юрієм Іванющенком. Комплекс перепродавася низці різних власників, врешті опинився у Паоло Урфера. Людина з таким іменем живе в Монако, де й Іванющенко, і працює футбольним менеджером. Син Іванющенка Арсен – футболіст і починав займатися футболом саме в юнацьких командах Монако.

Генеральна прокуратура раніше просила арештувати землю під палацом. Однак суд першої інстанції прокурорам відмовив, пояснивши це тим, що досудове розслідування триває з червня 2015, але до 2017 нікому не оголосили підозру, цивільний позов у справі не заявлено, а питання про арешт майна ініційовано через 20 місяців після початку досудового розслідування.

Апеляційний суд 22 березня відмовив прокурорам в арешті землі під палацом Іванющенка, хоч і наголосив, що "з інших правових підстав".

Як відомо, 22 лютого ГПУ повідомила, що оголосила про підозру екс-заступнику голови Київської адміністрації - начальнику Головного управління земельних ресурсів. За даними ГПУ, цього чиновника підозрюють у зловживанні владою під час узгодження виділення 65,1 га землі у межах Жукового острова.

23 лютого столична прокуратура провела обшуки та повідомила про підозру ще трьом екс-посадовцям команди Л. Черновецького, які відчужили 45 га землі на остріві Жуків.

15 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що має намір ініціювати знесення віх незаконних маєтків на Жуковому острові в Києві. Зокрема від палацу колишнього депутата Верховної Ради від Партії Регіонів Юрія Іванющенка до діючих "слуг народу".