28 березень 2024, Четвер, 21:45

У суді з MH17 прозвучали перші суми компенсацій. Юристи кажуть, можна було і без них, але не бачать каяття обвинувачених

8 Грудня 2021г.


КИЇВ. 8 грудня. Резонанс. Стороні потерпілих у катастрофі рейсу MH17 над Донбасом не залишається нічого, окрім як вимагати матеріальної компенсації. Про це заявила представниця родичів жертв аварії Арлетт Шейнс під час слухань у середу, передає кореспондент Резонанс.

Цитата:

“Грошова сума ніколи не може скасувати або повернути назад те, що сталося. Гроші не можуть повернути час назад, не можуть залікувати рани, не повернуть те, що було, і не змусять винуватців всього цього болю і страждань взяти на себе відповідальність. Понад те, гроші і біль і страждання — незрівнянні речі. І з цієї причини досить складно висловити біль і страждання грошима", — заявила юристка.

Деталі

За її словами, Верховний суд у цьому зв'язку також зіслався, що прийняття на себе відповідальності і каяття осіб, які були причетні до завданих болю і страждань, можна вважати альтернативними способами компенсації.

"Проте обвинувачені та інші особи, причетні до катастрофи MH17, систематично позбавляли родичів цих альтернативних форм визнання. Вони не співпрацюють у встановленні фактів, не беруть на себе відповідальність, а з точки зору відповідальності обвинувачених ніде не знайти. Тут немає участі, жестів співчуття. І в цій ситуації у родичів немає іншого вибору, окрім як вимагати компенсації", - сказала Шейнс.

За її словами, жоден родич, якого вона представляє, не просив про компенсацію "матеріальних збитків", такий як витрати на похорон — йдеться про нематеріальні збитки.

Юрист зазначила, що представники потерпілих хочуть використовувати українське законодавство для ухвалення рішення про компенсацію.

Зокрема Шейнс заявила, що найближчі родичі жертв катастрофи MH17 просять мінімум 40 тис.Євро і максимум 50 тис. євро. Водночас вона зазначила, що брати і сестри не мають права на компенсацію, а це близько 250 осіб.

Раніше сьогодні головуючий суддя Фредерік Стейнхаус під час слухань заявив, що на сьогодні до суду подано 301 позовну заяву про компенсацію.

Справа MH17

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над Донецькою областю. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації. У червні 2019 року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи MH17.

Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги почався 9 березня минулого року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17. Підозрювані - троє громадян Росії і один - України - Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, яких звинувачують у причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.