» У ВРП утворено робочу групу з питань навантаження та кадрового забезпечення судів

14 серпень 2022, Неділя, 07:31

У ВРП утворено робочу групу з питань навантаження та кадрового забезпечення судів

23 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-23_103430

Робоча група утворена з метою ретельного та комплексного вивчення нормативів кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення судів.

Про це повідомляє Резонанс 23 квітня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Протягом 2019–2020 років у ВРП діяла робоча група для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах, яка на основі даних Державної судової адміністрації України досліджувала матеріали щодо середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень, а також питання щодо кількості суддів у судах.

До вказаної роботи залучалися представники ДСА України, Ради суддів України, Національної школи суддів України та експерти Програми USAID «Нове правосуддя».

24 листопада 2020 року ВРП ухвалила рішення про результати дослідження щодо визначення нормативів часу на розгляд судових справ різних категорій. Цим рішенням Рада рекомендувала ДСА України та Раді суддів України застосовувати показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів.

З огляду на те, що впродовж січня – квітня 2021 року до ВРП продовжували надходити звернення судів щодо недостатньої кількості суддів, у тому числі щодо збільшення штатної чисельності суддів, виникла необхідність у створенні іншої робочої групи, оскільки зазначені питання потребують ретельного та комплексного вивчення і за обсягом є значно ширшими порівняно з питаннями, які розглядались у межах діяльності робочої групи Вищої ради правосуддя для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах.

До складу робочої групи з питань навантаження та кадрового забезпечення судів увійдуть члени ВРП, представники ДСА України, Ради суддів України та секретаріату ВРП.

Згідно з рішенням ВРП завдання, поставлені перед робочою групою Вищої ради правосуддя для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах, наразі реалізовані.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram