» У ВРП не знайшли підстав для відкриття дисциплінарного провадження за скаргою Ситника на суддів Сарненського району

01 грудень 2022, Четвер, 01:01

У ВРП не знайшли підстав для відкриття дисциплінарного провадження за скаргою Ситника на суддів Сарненського району

26 Березня 2020г.
Архів
Архів

25 березня 2020 року Третя Дисциплінарна палата ухвалила відмовити у відкритті дисциплінарних справ за скаргою директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника стосовно судді Сарненського районного суду Рівненської області Олексія Рижого  та судді Рівненського апеляційного суду Василя Сачука.

Про це Резонанс повідомили 26 березня в Управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у відкритті дисциплінарної справи має бути відмовлено, якщо суть скарги зводиться лише до незгоди із судовим рішенням. Рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи ухвалюється дисциплінарною палатою та оскарженню не підлягає, - наголосили у ВРП.

У ПАРЛАМЕНТІ ХОЧУТЬ ЗВІЛЬНЕННЯ СИТНИКА. ДИРЕКТОР НАБУ ПОДАВ СКАРГУ ДО ВРП

Як писав Резонанс, директор НАБУ Ситник заявив про намір звернутися до Європейського суду з прав людини щодо рішення українського суду про адміністративне стягнення з нього у вигляді штрафу за незазначений у декларації відпочинок у Рівненській області. Він твердить, що має "підтвердження того, у чому саме був тиск на суд і, як результат, необ'єктивність суддів, які розглядали цю справу".

Ситник також зазначив, що якщо ЄСПЛ задовольнить його звернення, тоді справу можна буде переглянути в Україні в касаційній інстанції.  Крім того, він повідомив, що подав відповідну скаргу до Вищої ради правосуддя.

- Щодо скарги директора НАБУ до ВРП на дії судді - Ситник має таке право, як і будь-який інший громадян України, - зауважив в інтерв‘ю Резонансу заступник голови ВРП Олексій Маловацький.

РАЗУМКОВ РОЗПОВІВ, КОЛИ ЗВІЛЬНЯТЬ ДИРЕКТОРА НАБУ