03 грудень 2023, Неділя, 19:22

У Запоріжжі обласна прокуратура викрила ліве виробництво бензину

10 Грудня 2018г.
АЗС Запорожье

Прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у провадженні за ч.1 ст.204 КК України за фактом збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів службовими особами одного з підприємств регіону.

Про це повідомив спікер Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у соцмережі, передає Резонанс. За його словами, викрито підприємство, яке займалось збутом незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що пальне не відповідає вимогам ДСТУ та виготовлено шляхом змішування низькоякісних нафтопродуктів та речовин, які наближають хімічний склад суміщі до автомобільних бензинів марки А-92, А-95 та ДТ.

За документами придбання цього пальна відображено від підприємств-імпортерів (ввезення з Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації) та підприємств з ознаками фіктивності.

Подальший збут незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів, які не відповідають технічним вимогам ДСТУ, відбувався через підконтрольну мережу АЗС на території Запоріжжя та Запорізької області, а також шляхом надання оголошення в мережі Інтернет на сайті підприємства.

Під час проведення обшуків за вищевказаними адресами виявлено та вилучено бензин марки А-92 в кількості більше 42 тис. л., бензин А-95 в кількості 21 тис. л., бензин А-95 преміум в кількості 12 тис. л., дизельне пальне в кількості 85 тис. л., скраплений газ в кількості більше 23 тис. л., а також комп’ютерна техніка, чорнові записи, документація щодо придбання ПММ та домішок, тощо.

Також вилучені ємності для зберігання скрапленого газу. Загальна вартість вилученого товару та обладнання складає майже 7 млн грн. На теперішній час досудове розслідування триває.