30 травень 2023, Вівторок, 08:19

У Зеленського хочуть припинити зловживання стороною захисту

18 Липня 2019г.

Національної раді з питань антикорупційної політики треба напрацьовувати зміни до КПК, які розширять можливості для роботи слідчих і прокурорів та унеможливлять зловживання правами стороною захисту.

Про це заявив глава офісу президента Андрій Богдан під час засядання Нацраді 17 липня, передає Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

Захищаючи права громадян на належне відстоювання своєї позиції в суді та під час досудового слідства, законодавець залишив дуже багато можливостей зловживати своїми правами, зазначив голова президентського офісу.

"І як у минулому адвокат, говорю, що при наявності достатніх коштів для утримання адвоката кримінальну справу довести до логічного завершення практично неможливо", - підкреслив він.

Захист прав в українському законодавстві превалює і переважає бажання держави карати злочинців, на думку А.Богдана. Тому одним з перших заходів мають бути зміни до КПК, щоб і процес, і досудове слідство були більш ефективними, зазначив він.

Глава САП Назар Холодницький підтримав таку позицію: "Дійсно, ці зміни потрібні. Наприклад, справа щодо Южноукраїнської АЕС. Сторона захисту вже понад рік читає матеріали справи після закінчення слідства. Я вже мовчу про справу щодо колишнього глави ДФС".