» У Зеленського зробили заяву стосовно ситуації навколо ОАСК

01 грудень 2022, Четвер, 08:35

У Зеленського зробили заяву стосовно ситуації навколо ОАСК

3 Вересня 2020г.
09cf35788c25e6343417ee38093d32dd4b7219ee

Президент не має права або обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. При цьому судова реформа й надалі залишається пріоритетом для держави. На цьому наголошується в повідомленні щодо звинувачень суддів ОАСК, яке оприлюднило Офіс Президента.

Про це повідомляє Резонанс 3 вересня із посиланням на Судово-юридичну газету.

Таким чином, Президент «відреагував» на звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

«Щодо вимог до Президента «відреагувати» на звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва:

- Конституцією України встановлено чіткий поділ влади на законодавчу, виконавчу та судову. Це вже неодноразово тлумачилося в рішеннях Конституційного Суду та пояснювалось у численних коментарях експертів-правників. З корпусом цих текстів легко ознайомитись.

- Президент України, згідно з повноваженнями, які дає йому Конституція, не має права або обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. Навіть якщо розглядати повноваження Президента в межах теоретичної концепції так званих прихованих повноважень (inherent powers), не виписаних до Конституції, все одно видається сумнівною вимога до Президента надавати таку оцінку.

- Також Президент не може скасовувати дію презумпції невинуватості стосовно окремих осіб. Президент, як і будь-який громадянин у державі, може поділитися своїми враженнями щодо певної резонансної інформації, яка стосується відкритих даних кримінальних проваджень, але не більше.

- Взяли до відома всю інформацію щодо можливих порушень закону представниками судової гілки влади, а також щодо розгляду відповідних звинувачень у Вищій раді правосуддя. Сподіваємося, що розслідування такої гучної справи допоможе встановити всі правдиві обставини.

- Саме після зміни влади у 2019 році Національне антикорупційне бюро України одержало всю необхідну законодавчу підтримку для незалежної оперативної роботи. Також були забезпечені всі умови для функціонування Антикорупційного суду. Сподіваємося, що ця політична інвестиція дасть відповідний результат для суспільства й утвердження принципу верховенства права.

- Судова реформа залишається пріоритетом для держави. При цьому хочемо звернути увагу на те, що чинні конституційні інструменти захисту незалежності суддів і поділу влади на законодавчу, виконавчу й судову значно обмежують можливості не тільки Президента, а й Верховної Ради реалізувати ті бажання щодо звільнення суддів та радикальної перебудови судової системи, які висловлює частина нашого суспільства», — наголосили в ОП.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.