03 жовтень 2023, Вівторок, 22:29

У ЗМІ розповіли про безчинства “серійного агро-шахрая” Андрія Гордійчука

27 Травня 2022г.
7

Журналісти-розслідувачі із видання "Главкор" розповіли про активізацію різних шахрайських схем в аграрній сфері, а також назвали людей, на їхню думку, причетних до такого шахрайства. Наводимо текст видання без редагування:

"В Україні на фоні кризи в секторі АПК через вторгнення росії оголилася інша проблема: активізація криміналітету в аграрній сфері та небезпечні шахрайські схеми. Водночас небезпечні злочинці досі не покарані, чим ще більше підривають аграрну та продовольчу безпеку країни, фактично вчиняючи диверсії проти держави в тилу.

Як стало відомо журналістам, серед небезпечних шахраїв сьогодення правоохоронці називають Андрія Гордійчука, який наразі на хвилі патріотизму і захисту України намагається уникнути відповідальності за численні багатомільйонні махінації. За даними вітчизняних ЗМІ, цей серійний злочинець причетний до низки кримінальних епізодів та його дії завдали шкоди аграріям вже на сотні мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше ім’я Андрія Гордійчука згадувалось українськими медіа у зв’язку з його причетністю до молочної афери: ділок ошукав селян за здане ними молоко на суму більш, ніж 20 млн грн. За попередніми оцінками, серед потерпілих — десятки тисяч селян з Хмельниччини та Рівненщини.

Окрім того, згодом повідомлялося і про іншу злодійську схему Гордійчука — він розікрав 15 млн грн, що належать державі, а саме Аграрному фонду України. Стало відомо, що за цим фактом правоохоронці ще перед війною порушили й розслідували дві кримінальні справи.

Проте найбільшою резонансною аферою Гордійчука вважається ошукання державного банку – «Укргазбанку» — аж на 170 млн грн. За цим фактом компетентні органи також порушили кримінальну справу.

За даними розслідувачів, не гребував Гордійчук і рейдерськими заробітками. Зокрема, брутальним незаконним шляхом захопив частину австрійського агропідприємства «Голденкерн» після дивної раптової смерті його власника.

Також, за словами представників ділових й аграрних кіл країни, почуваючи себе безкарним, Гордійчук ошукав своїх партнерів та селянські (фермерські) господарства зі всієї України (Донецька, Полтавська, Дніпропетровська, Хмельницька, Рівненська, Харківська та Київська області).

Наразі, як стало відомо журналістам, ошукані партнери та селянські/фермерські господарства готують відповідні колективні заяви до правоохоронців.

Нагадаємо, Гордійчук позиціонував себе успішним бізнесменом. У нього є великий агробізнес в Хмельницькій області та Житомирські області (село Броники, Новоград-Волинський район). В декларації про доходи Андрія Гордійчука значились численні об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва, коштовні брендові речі, одяг, ювелірні прикраси, аксесуари, дорогі автомобілі, корпоративні права на компанії різного профілю тощо. Судячи по декларації – людина він не просто заможна, а дуже заможна. Тобто можна прослідкувати певний зв’язок між його злочинним збагаченням та ростом статків і розвитком власного бізнесу.

У публічній площині відомо, що Гордійчук завзято просував власну політичну кар’єру на регіональному рівні та мав дуже амбітні наміри потрапити після місцевого рівня у загальнодержавний політикум, так би мовити, по-ближче до політичних еліт країни та впливових покровителів. Був депутатом Хмельницької облради та мітив також на теплі крісла у столиці.

Андрій Гордійчук був одружений три рази. Його третя жінка — Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна, власниця компанії «ЛЯ РЕН» (зі статутним фондом, що дорівнює 1 тис грн.), яка позиціонує себе як успішну «бізнес-вумен». Разом з цим, Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна стала багатою та успішною саме після одруження з Андрієм Гордійчуком. Не зважаючи на численні борги, Андрій Гордійчук дарує жінці коштовний автомобіль – Ролс-Ройс, яким вона хизується в Інстаграмі. Навряд чи бізнес його жінки (зі статутним фондом, що дорівнює 1 тис грн.) дозволить ії купити автомобіль вартість більш ніж 500 тис. доларів США.

Подружжя Гордійчуків в цей тяжкий час для України жодним чином не допомагають ЗСУ та потерпілим від цієї страшної війни. Разом з цим, Гордійчук (Сацюк) Єлизавета Ігорівна хизується в Інстаграм покупкою брендових речей (кепки від Руслана Багинського) вартістю 350 Євро та шампанського вартістю більш ніж 200 доларів США за одну пляшку.

Не зважаючи на його шахрайську поведінку та шахрайські дії, Андрій Гордійчук успішно дружить та ладнає з правоохоронними органами України, які не звертають на нього жодної уваги. Відносно Андрій Гордійчук порушено ряд кримінальних справ, які роками розслідуються та шахрая досить не притягнуто до відповідальності.

З метою уникнення від відповідальності та не бажаючи повертати борги Андрій Гордійчук переписав весь свій бізнес на жінку – ПрАТ «ДОБРОБУТ АГ», ТОВ «ЦЕФЕЙ-ЕКО», ТОВ «А3ТЕХ». ПрАТ «ДОБРОБУТ АГ» належить Туристичний комплекс «Услад», який успішно працює та розвивається. Більш того, як стало відомо на території туристичного комплексу планується будівництво нової гостинці. Виникає питання – за чиї кошти буде відбуватися це будівництво? За вкрадені державні кошти або за кошти ошуканих осіб або за рахунок нових кредитних ресурсів, які намагається отримати Андрій Гордійчук?

Саме тому, шукаємо всіх, хто постраждав внаслідок афер Андрія Гордійчук, та для того, щоб покласти край цьому беззаконню. Віримо, що в такі тяжкі часи винна особа буде притягнута до відповідальності", - пише Главкор.

У виданні просять постраждалих внаслідок дій пана Гордійчука відповідну інформацію надсилати на e-mail: [email protected]