Головна Політика Угорщина намагається вивести російських олігархів з-під санкцій ЄС

Угорщина намагається вивести російських олігархів з-під санкцій ЄС

Проєкт розслідувань телеканалу «Настоящее время» спільно з російською службою Радіо Свобода під назвою «Система» виявив, що Угорщина намагається вивести з-під санкцій Європейського Союзу вісім російських осіб. Це стало відомо після повідомлення агентства Reuters, яке зазначило, що Будапешт прагне отримати нові гарантії щодо переговорів про транзит газу Україною перед відновленням обмежень.

Про це розповідає Резонанс

Список осіб під санкціями

Джерела в Європейському Союзі підтвердили цю інформацію, вказавши, що імена осіб, яких хоче виключити Угорщина, вже відомі. До списку потрапили:

  • Алішер Усманов – один з найбагатших бізнесменів росії, під санкціями з 28 лютого 2022 року. У документі ЄС його називають «прокремлівським олігархом» і «особою, яка допомагала вирішувати ділові питання президента Путіна».
  • Гульбахор Ісмаїлова – сестра Усманова, потрапила під санкції 8 квітня 2022 року через ймовірне володіння частиною його активів за кордоном.
  • Михайло Фрідман – співзасновник «Альфа-Банку», під санкціями з 28 лютого 2022 року, через участь у секторах, що забезпечують істотне джерело доходу уряду рф.
  • Петро Авен – також співзасновник «Альфа-Банку», потрапив під санкції одночасно з Фрідманом.
  • Дмитро Мазепін – співвласник холдингу «Уралхим», під санкціями з березня 2022 року.
  • Вʼячеслав Моше Кантор – бізнесмен і колишній президент Європейського єврейського конгресу, під санкціями з 8 квітня 2022 року.
  • Муса Бажаєв – нафтовий магнат, потрапив під санкції в квітні 2022 року через підтримку стратегічних галузей російської економіки.
  • Михайло Дегтярьов – міністр спорту рф, під санкціями з 25 липня 2014 року.

Політичні заяви Угорщини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на своїй сторінці у фейсбуці заявив, що Будапешт не буде поспішати з розширенням санкцій на окремі особи. Він підкреслив, що санкції проти рф складаються з двох частин: економічних заходів та списку осіб, які підлягають заморожуванню активів і забороні на поїздки.

Нещодавно угорський уряд підтвердив, що не підтримає розширення санкцій ЄС проти росії та виступає проти пакету допомоги Україні на 20 мільярдів євро. Сійярто зазначив, що Єврокомісія не дотрималася зобов’язань щодо участі Угорщини в переговорах про відновлення транзиту російського газу через територію України.

Керівництво Угорщини, зокрема прем’єр-міністр Віктор Орбан і міністр Сійярто, неодноразово демонструвало своє лояльне ставлення до кремля, що викликало критику з боку інших країн ЄС та загалом суперечить політиці підтримки України.

Перегляди: 11

Читайте також