27 вересень 2023, Середа, 13:44

Ухилення від сплати податків на 108 млн грн: у БЕБ заявили про викриття групи компаній олігарха із санкційного списку РНБО

8 Вересня 2022г.


КИЇВ. 7 вересня. Резонанс. Групу компаній олігарха із санкційного списку РНБО, викрито в схемі з ухилення від сплати податків на 108 млн грн, передає Резонанс із посиланням на Бюро економічної безпеки.

Деталі

За даними БЕБ, викрито службових осіб групи компаній, які брали участь в схемі з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Компанії здійснюють оптову торгівлю мінеральними добривами. Їх діяльність пов’язують із відомим бізнесменом, який входить до переліку найбагатших українців. Минулого року він потрапив до санкційного списку РНБО.

У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що за участі зазначених підприємств оформлювались безтоварні фінансово-господарські операції. Товариство-вигодонабувач, фіктивно закуповувало мінеральні добрива у згаданих компаній, з метою завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів в розмірі понад 108 млн грн.

Додамо

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками умисного ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) здійснюється Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

У БЕБ імені олігарха не називають, але за інформацією ЗМІ, - йдеться про групу компаній Дмитра Фірташа.