12 квітень 2024, П'ятниця, 14:44

Боротьба з організованою злочинністю має стати одним із пріоритетів державної політики, – Клименко

17 Вересня 2020г.
Снимок экрана 2020 09 17 в 01.28.00

Ухвалення Стратегії боротьби з організованою злочинністю сприятиме комплексній протидії загрозам безпеці громадян. На цьому керівник Національної поліції України наголосив під час засіданні Кабінету Міністрів.

Про це повідомляє Резонанс 17 вересня із посиланням на управління комунікації Національної поліції України.

Голова Нацполіції підкреслив, що часто організована злочинність стає інструментом, який використовують спецслужби іноземних держав для нанесення шкоди національній безпеці та дестабілізації ситуації в Україні. При цьому кількість викритих організованих груп та злочинних організацій щороку зростає.

- Якщо в 2014 році поліція припинила діяльність 155 таких груп, то вже в 2019-му – 275, а за 8 місяців цього року – 273. Майже на 40 відсотків збільшилася кількість задокументованих етнічних злочинних груп та в 2,5 раза – угруповань з міжрегіональними зв’язками. З початку цього року під варту відправлено майже 400 учасників організованих груп та злочинних організацій. Така стрімка динаміка з одного боку свідчить про покращення ефективності роботи правоохоронців, але з іншого – говорить про активізацію злочинності. І це безумовне підтвердження важливості налагодження системної боротьби з організованою злочинністю, - наголосив Ігор Клименко.

Реалізація Стратегії передбачає три етапи.

Спершу проведуть оцінку наявних загроз за методологією SOCTA, яка ефективно використовується в країнах Євросоюзу. Далі на основі зібраних даних будуть створені комплексні плани заходів для протидії організованим групам і конкретним тяжким злочинам, які здебільшого вчиняються з використанням зброї та насилля. Ці плани розроблятиме Національний координатор – створена при Кабміні міжвідомча комісія, яка буде проводити моніторинг і оцінюватиме стан реалізації цієї Стратегії. Третій етап передбачає власне виконання комплексних планів заходів державними органами, які борються з організованою злочинністю.

- Боротьба з організованою злочинністю має стати одним із пріоритетів державної політики, яку правоохоронні органи будуть реалізовувати у рамках представленої Стратегії. До її розробки активно долучалися також міжнародні партнери, тож у програмі врахували досвід кращих європейських практик. Ефективна та послідовна реалізація Стратегії призведе до зниження рівня організованої злочинності в Україні, і, як наслідок, створить необхідні умови для надходження іноземних інвестицій в економіку держави, - зазначив очільник Нацполіції.

Урядовці схвалили представлену Стратегію боротьби з організованою злочинністю, тож вже найближчим часом розпочнеться процес її реалізації.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.