» Україна та Італія посилюють співпрацю у протидії транснаціональній злочинності та нелегальній міграції, – Аваков

07 грудень 2022, Середа, 08:12

Україна та Італія посилюють співпрацю у протидії транснаціональній злочинності та нелегальній міграції, – Аваков

6 Серпня 2020г.
116719347_743736309535705_4145061589386823394_n

Сторони обговорили посилення співпраці між двома країнами, зокрема, в питаннях кіберзагроз, боротьбі з транснаціональною злочинністю, та нелегальною міграцією.

Про це повідомляє Резонанс 6 серпня із посиланням на МВС України.

«В лютому цього року, за спільною ініціативою українських та італійських правоохоронців, в рамках ЄВРОПОЛУ, розпочала роботу спільна міждержавна оперативна група «МОРЕ». Вже зараз ми бачимо її результати. Якщо у 2018 році за участь у переправлянні нелегальних мігрантів було затримано 88 українців, то в 2019 році таких затримань було вже 53, а в 2020-му ще менше – 10. Зусиллям міжнародних спільних слідчих груп ми будемо проводити комплекс розвідувальних та попереджувальних заходів щодо блокування таких кримінальних злочинів», – заявив Арсен Аваков.

Очільник МВС України також подякував за чітку позицію Італії щодо італійських найманців, які воюють на боці російських незаконних збройних формувань на сході України:

«Вдячний Республіці Італія за послідовну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Вже 3 італійці отримали реальні терміни ув’язнення за участь на Донбасі в проросійських незаконних збройних формуваннях, і ще понад 20 громадян Італії, за нашою інформацією, брали участь у таких НЗФ. Сподіваюся, справедливий вирок отримають й інші учасники терористичних організацій, не залежно від країни перебування».

Арсен Аваков наголосив на неприпустимості діяльності так званих представництв «ДНР/ЛНР» на території Італійської Республіки.

За його словами, такі громадські організації, які не мають і не можуть мати жодного офіційного дипломатичного статусу, можуть бути залучені до незаконної та терористичної діяльності. Зокрема, до вербування радикальних бойовиків для участі у НЗФ на тимчасово окупованих територіях.

Під час зустрічі сторони також домовилися про обмін досвідом між українськими та італійськими правоохоронцями.

«Сьогодні ми обговорили спільне навчання та стажування наших поліцейських в Італії. Крім того, ми готові поділитися з італійськими колегами досвідом роботи поліції діалогу, боротьби з домашнім насиллям та протидії розповсюдження наркотиків через інтернет», – зазначив Арсен Аваков.

Він також додав, що Україна делегує в посольство в Італії представника МВС. Це посилить та розширить співробітництво між країнами в рамках боротьби з організованою злочинність, наркотрафіком та незаконною міграцією.

Своєю чергою італійська сторона позитивно оцінила рішення про призначення Арсена Авакова Головою української частини Українсько-Італійської робочої групи та висловила сподівання на подальше поглиблення співпраці.

Лучана Ламорджезе також подякувала лікарям системи МВС, які допомагали італійським колегам у боротьбі з COVID-19.

У свою чергу, Національна гвардія України зацікавлена у продовженні та розширенні співпраці із Військами Карабінерів Італійської Республіки. На цьому наголосив командувач НГУ генерал-лейтенант Микола Балан під час зустрічі з Генеральним командувачем італійських карабінерів генерал-лейтенантом Джованні Ністрі.

Зустріч відбулась в рамках робочого візиту делегації Міністерства внутрішніх справ України на чолі з Арсеном Аваковим до Риму.

Зокрема, розширення співробітництва спрямоване на обмін досвідом з організації обмежувально-карантинних заходів в умовах пандемії, забезпечення громадського порядку, охорони дипломатичних представництв, кінології та підготовки груп спеціального призначення.

Також становить інтерес започаткування двостороннього співробітництва між навчальними закладами (центрами) Нацгвардії та Військ Карабінерів, проведення спільних навчань з італійськими колегами, а також спільне несення служби з підтримки громадської безпеки в Італії, в місцях компактного проживання українців та місцях відпочинку.

Звертаючись до генерал-лейтенанта Джованні Ністрі, командувач Нацгвардії подякував Військам Карабінерів за підтримку Національної гвардії України під час вступу до Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи FIEP у 2017 році.

«Вступ до Асоціації став визнанням Національної гвардії України рівною серед, в першу чергу, європейських структур типу карабінерів. FIEP – це потужний майданчик розширених можливостей обміну інформацією та передовим досвідом і кращими практиками у сфері забезпечення безпеки громадян та суспільства, враховуючи сучасні виклики і загрози та швидкість, з якою вони змінюються. Співпраця в рамках Асоціації заклала міцний фундамент для двостороннього співробітництва з військами Карабінерів», – зазначив генерал-лейтенант Микола Балан.

Командувач НГУ також підкреслив, що Національна гвардія України робить послідовні кроки на шляху європейської інтеграції. І головним індикатором успішності реформ є довіра громадян до правоохоронної структури. Так, за результатами опитування в травні 2020 року НГУ довіряють 68% громадян, а 66% громадян вважають діяльність НГУ ефективною.

У рамках Плану двостороннього співробітництва між Збройними Силами Італії та Збройними силами України, в частині, що стосується Національної гвардії України та Військ Карабінерів Італії, з 2014 року було проведено низку спільних заходів.

Так, на базі 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка, яка дислокується неподалік Києва, пройшло практичне стажування 40 гвардійців за участі італійських інструкторів за тематикою громадської безпеки. Також 10 гвардійських інструкторів мали змогу постажуватися в Центрі гірської підготовки Військ Карабінерів Італії у місті Сельва-ді-Вальгардена.

Довідково:

У рамках роботи в Міжнародній асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP на запрошення Військ Карабінерів Італії 10 військовослужбовців НГУ взяли участь у практичних навчаннях за напрямком підготовки до виконання завдань з підтримання/відновлення громадського порядку, які проходили у місті Римі.

Також щорічно військовослужбовці НГУ проходять підготовку в Центрі вдосконалення кваліфікації правоохоронних підрозділів з підтримання стабільності за напрямком участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.

Також 5 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та командувач карабінерів Італійської Республіки Джованні Ністрі домовились про основні напрямки співпраці.

«Перш за все я хочу подякувати нашим італійським партнерам за постійну та плідну співпрацю. Багато українських офіцерів-гвардійців пройшли підготовку в італійських навчальних закладах і передають цей досвід підрозділам НГУ вдома.  Ми зацікавлені у більш поглибленому співробітництві з підготовки гірсько-штурмових підрозділів», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що вже у жовтні планується підписання Договору про співробітництво з карабінерами в рамках роботи Українсько-Італійської робочої комісії.

«Я з радістю запрошую пана Джованні Ністрі в Україну, щоб на полігоні наші гвардійці продемонстрували свою майстерність в питаннях охорони громадського порядку, охорони дипломатичних представництв, роботи кінологів та спеціальних підрозділів, зокрема, авіаційних», – додав Арсен Аваков.

Очільник МВС зазначив, що Україна зацікавлена в обміні досвідом щодо участі підрозділів Національної гвардії під час проведення громадських заходів та участі у заходах в умовах пандемії COVID-19.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.