Україна має продовжувати відкриття архівів радянського періоду, у т.ч. МВС та прокуратури, - Наливайченко - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 10:13

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Україна має продовжувати відкриття архівів радянського періоду, у т.ч. МВС та прокуратури, — Наливайченко

31 октября 2018г.

Україна має продовжувати відкриття архівів радянського періоду. Так лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко прокоментував результати дослідження, оприлюдненого Інститутом розвитку свободи інформації (IDFI).

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу політика.

В.Наливайченко наголосив, що започаткована ним і групою однодумців в СБУ у 2006 році справа, дає важливі для розуміння нашого складного минулого і свободи нових поколінь українців результати.

За його словами, «для цього доводилося ламати спротив старої системи, рецидиви радянського мислення».

На переконання В.Наливайченка, процес розкриття архівів не завершено – мають стати остаточно доступними для громадськості всі зібрання документів карального радянського періоду, в тому числі архіви МВС та прокуратури.

Нагадаємо, 21 травня 2015 року набув чинності закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

За оцінками Інституту розвитку свободи інформації (IDFI), Україна посіла перше місце з показником 70.11% в загальному підсумку оцінювання доступу до архівів КГБ серед пострадянських країн. Окрім України у трійку лідерів також потрапили Грузія (68.37%) та Казахстан (68.36%).

ЗА РОКИ РОБОТИ МЕНІ НЕ ДОВОДИЛОСЯ БРЕХАТИ, — КОЛИШНЯ СПІКЕРКА СБУ ОСТАПЕНКО