» Україна не причетна до викрадення Чауса – МЗС

08 серпень 2022, Понеділок, 17:20

Україна не причетна до викрадення Чауса – МЗС

8 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-08_025133

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не причетна до викрадення екссудді Миколи Чауса в Молдові.

Про це міністр заявив під час розмови з молдавським колегою Ауреліу Чокоєм, передає Резонанс 8 квітня із посиланням на МЗС України.

Кулеба розповів молдавському міністру, що вітчизняні правоохоронці очікували, що після завершення судового розгляду скарги Миколи Чауса на відмову надати йому притулок, він буде екстрадований з Молдови в рамках міжнародної правової допомоги на підставі європейських конвенцій та двосторонніх договорів.

Міністр відзначив, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з Миколою Чаусом, а для встановлення усіх її обставин, зокрема місця перебування екссудді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу.

Він також запевнив, що для України Молдова була, є і залишається другом.

«Українська сторона переконана, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не просто не зацікавлені в подальшому поглибленні українсько-молдавської співпраці, а й мають на меті зірвати позитивний для обох країн розвиток відносин, зміцнення європейських перспектив України т Молдови», - заявили в міністерстві.

Як нагадує Резонанс, 3 квітня екссуддю Чауcа, оголошеного Інтерполом у міжнародний розшук за підозрою в хабарництві, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни.

За словами міністра внутрішніх справ Молдови Павла Войку, викрадення здійснили іноземні громадяни, які виїхали з Молдови в Україну. Листування організаторів злочину теж велося українською мовою

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram