Міністерство оборони України повідомляє про функціонування восьми коаліцій спроможностей, до складу яких входять від шести до двадцяти однієї країни, що працюють над забезпеченням потреб Сил оборони України. Ці коаліції надають допомогу в різних військових аспектах.
Про це розповідає Резонанс
Рамштайн 2.0: новий формат міжнародної підтримки
З вересня 2023 року формат надання міжнародної підтримки Україні перейшов до так званого «Рамштайн 2.0». Це означає, що надання військової допомоги тепер здійснюється не лише на двосторонній основі, а й через діяльність міжнародних коаліцій. Така координація сприяє збільшенню обсягів наданої військової підтримки.
У Міністерстві оборони наголошують, що усі потреби Сил оборони України в озброєнні, техніці та підготовці військових фахівців структуровані за вісьмома напрямами. До них належать:
- авіаційні спроможності;
- морські спроможності;
- інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона;
- артилерія;
- бронетанкова техніка та маневреність;
- дрони;
- розмінування;
- ІТ.
«Кожну коаліцію очолили країни-лідери, які координують їх роботу. Водночас деякі союзники взяли на себе провідні зобовʼязання одразу в кількох коаліціях», – зазначають у відомстві.
Збільшення українського виробництва зброї
З початку повномасштабного вторгнення росії, Україна активно працює над збільшенням власного виробництва зброї. Частина її виробляється у співпраці з міжнародними партнерами. Президент Володимир Зеленський повідомив про виробництво боєприпасів калібру 155 мм, а також далекобійних і морських дронів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що країна досягає значних обсягів виробництва артилерійських систем і броньованої техніки.