Президент України Володимир Зеленський поставив завдання виготовити 30 тисяч далекобійних дронів, про що повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у п’ятницю, 3 січня.
Про це розповідає Резонанс
Денис Шмигаль підкреслив, що у 2025 році на оборону та безпеку країни буде спрямовано 2 трильйони 230 мільярдів гривень. Ці кошти, зібрані з платників податків, будуть витрачені на зміцнення обороноздатності, причому на озброєння та військову техніку виділять щонайменше 739 мільярдів гривень.
Збільшення виробничих потужностей
Українські оборонні підприємства мають намір наростити свої виробничі потужності до 30 мільярдів доларів, розкрив Шмигаль. У рамках проєкту «Зброя перемоги» уряд планує запровадити довготривалі контракти з виробниками на термін від 3 до 5 років.
«Особливу увагу будемо приділяти компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України – виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів», – заявив Шмигаль.
Співпраця з партнерами
Крім того, Україна працює над впровадженням «данської моделі», у межах якої партнери можуть закуповувати зброю у вітчизняного оборонно-промислового комплексу для потреб української армії. Шмигаль зазначив, що на 2025 рік очікується залучення понад 1 мільярда доларів.
ІТ-коаліція, яку очолюють Естонія та Люксембург у межах контактної групи «Рамштайн», прагне створити захищену та надійну ІТ-інфраструктуру для Міністерства оборони України та сил оборони.
З початку повномасштабного вторгнення росії Україна інтенсифікує власне виробництво зброї, частково співпрацюючи з міжнародними партнерами. Президент Зеленський наголосив, що країна вже виробляє боєприпаси 155-го калібру, далекобійні та морські дрони, тоді як Шмигаль додав, що виробництво артилерійських систем та броньованої техніки набирає обертів.