Навіть у розпал повномасштабної війни, Україна продовжує роботу над ухваленням важливих законів, які є критично необхідними для вступу до Європейського Союзу. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю з відомим подкастером Лексом Фрідманом.
Про це розповідає Резонанс
«Ми під час війни проголосували багато реформ – антикорупційні, банківські, ще до війни – земельні реформи, почали велику приватизацію. І війна не зупинила нас… Так, гальмувала, але ми багато речей пройшли», – підкреслив Зеленський.
Президент також наголосив, що війна та воєнний стан обмежують можливості, права і свободи громадян. Проте, за його словами, введення воєнного стану було зумовлене агресією проти України, а не бажанням керівництва країни.
Економічні виклики і їх вирішення
Зеленський підкреслив, що українська влада прагне максимально зберігати економічну стабільність у державі. Водночас, через воєнні виклики, зменшення податкового тиску на бізнес наразі неможливе. Навпаки, було запроваджено підвищення військового збору, оскільки на потреби оборони необхідно знаходити додаткові кошти. Іноземної допомоги виявилося недостатньо для покриття всіх витрат.
28 листопада Володимир Зеленський підписав закон, який підвищує податки після 44 днів з моменту його ухвалення парламентом. До важливих змін належить збільшення військового збору з 1,5% до 5%, за виключенням військовослужбовців. Збір тепер сплачуватимуть також фізичні особи-підприємці.
Податкові зміни для банків та фінансових установ
Документ передбачає додаткові фінансові навантаження на банки та інші фінансові установи. Зокрема, запроваджується 50% податок на прибуток банків, а також 25% податок на прибуток для фінансових компаній. Окрім цього, введено обов’язкову помісячну звітність для податку на прибуток або доходи (ПДФО).
У жовтні парламент України схвалив цей законопроєкт, подолавши усі перепони для його підписання. 15 жовтня документ був відправлений на підпис президенту, що стало завершальним етапом у його затвердженні.