Головна Суспільство Україна та міжнародні партнери працюють над припиненням вогню

Україна та міжнародні партнери працюють над припиненням вогню

Україна, спільно з міжнародними партнерами, активно прагне досягти повного припинення вогню, що стане основою для тривалого миру. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, зазначивши важливість дієвої системи моніторингу, яку мають забезпечити українські партнери.

Про це розповідає Резонанс

Пріоритети України в переговорному процесі

За словами Єрмака, «про енергетичне перемир’я після Кривого Рогу якось навіть говорити складно. Потрібно говорити про повне припинення вогню, дуже чіткий моніторинг і контроль. Важливо, щоб цей контроль забезпечили американці. Із залученням наших європейських партнерів, якщо вони готові». Він також додав, що 30 днів можуть бути достатніми для оцінки ефективності таких домовленостей.

Крім того, Україна акцентує увагу на гуманітарному аспекті, зокрема на звільненні полонених та поверненні депортованих дітей. Радниця керівника ОП Дарія Зарівна підкреслила, що ці питання залишаються пріоритетними для України.

Гарантії безпеки та військові консультації

Заступник керівника Офісу президента Павло Паліса зазначив, що основою безпеки мають стати сучасні Сили оборони, здатні унеможливити повторення подій 24 лютого 2022 року. Також він повідомив про триваючі консультації щодо можливої присутності іноземного контингенту в Україні, відповідну пропозицію вже передано партнерам для вивчення з військового та політичного аспектів.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що після відмови росії щодо тимчасового припинення вогню, українська територія зазнала значних атак: «протягом місяця російська армія випустила по Україні майже 70 ракет різних типів, понад 2200 ударних БпЛА типу «Шахед» і понад 6000 керованих авіаційних бомб». Сибіга наголосив, що Україна підтримала ініціативу припинення вогню без жодних умов, тоді як росія відкинула її, висунувши свої вимоги, і одночасно посилила атаки на мирне населення.

Читайте також