Головна Політика Україна закликає США відновити санкції проти російської нафти

Україна закликає США відновити санкції проти російської нафти

Україна закликала США відновити санкції проти російської нафти

Посол України у США Ольга Стефанішина у соціальній мережі X закликала адміністрацію Сполучених Штатів відновити санкції, які обмежують торгівлю російською нафтою та нафтопродуктами.

Про це розповідає Резонанс

росії не можна дозволити отримувати вигоду з дій її союзника Ірану. Ми закликаємо адміністрацію США відновити санкції проти російської нафти та нафтопродуктів. У наших спільних інтересах — обмежити фінансування, яке росія використовує для атак на Україну та підтримки противників США – написала Стефанішина.

Дипломатка підкреслила, що послаблення чи скасування обмежень може створити стимул для подальшої ескалації, якщо росія побачить, що розпалювання конфліктів приносить матеріальні вигоди. За її словами, відновлення санкцій має на меті перекрити канали фінансування, які використовують для воєнних дій і підривної діяльності проти України та її партнерів.

“Примітно, що російський представник уже назвав нафтове виключення “співпрацею”, — зауважила Стефанішина.

Реакція в США

У політичних колах США, зокрема серед демократів, рішення про скасування деяких обмежень щодо нафти рф викликало обурення. Вони закликають до посилення тиску на кремль замість надання поступок, наголошуючи, що економічні обмеження є ключовим інструментом стримування агресії.

Можливі наслідки для безпеки

Українська сторона попереджає, що відновлення санкцій проти енергетичного сектору може знизити доходи, які спрямовуються на військові операції, та ускладнити співпрацю росії з її союзниками. На думку дипломатії, обмеження торгівлі нафтою — один із важливих кроків для зменшення фінансових ресурсів, які використовуються проти України.

Читайте також