В Україні задля забезпечення позову або в рамках виконавчого провадження на боржників часто накладається арешт. Об’єктом цього арешту стають будинки і квартири. У разі ж закінчення виконавчого провадження він повинен бути знятий. Про це у йдеться на Facebook-сторінці Міністерства юстиції.
Про це розповідає Резонанс
Якщо ж борг не повернуть, то через суд можна забрати право власності на це майно. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна – він знімається за постановою Виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.
Зняти арешт з рахунку боржника виконавець повинен не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, що підтверджують, що на кошти, що знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення відповідно до Закону “Про виконавче провадження”.
З майна боржника може бути знятий арешт за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення Порядку накладення арешту.
Варто зауважити, що арешт з майна боржника може бути знятий за постановою виконавця.