» Україні потрібні не просто дострокові вибори, а оновлення влади, – Валентин Наливайченко

28 листопад 2022, Понеділок, 20:07

Україні потрібні не просто дострокові вибори, а оновлення влади, – Валентин Наливайченко

15 Червня 2018г.
0
Снимок экрана 2018-06-15 в 14.24.05

В Україні потрібно ухвалити дві принципові зміни до законодавства: жорстке відокремлення влади від бізнесу та запровадження права відкликати людей із влади, у тому числі і народних депутатів ВРУ, у разі невиконання виборчих обіцянок. Про це в ефірі програми «Докаz з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Справедливість», екс-голова СБУ (2006-2010, 2014-2015 рр) Валентин Наливайченко.

Гість програми вважає, що вибори в Україні – це політична корупція: "Вибори перетворились на гру олігархів, особливо тих, що у владі – хто перший купить більше комісій, хто завчасно скупить так званих членів комісій на те, щоб вони були підготовлені, і зробить так зване шоу, як із підміною протоколів".

Екс-голова СБУ розповів, що "після нападу РФ, коли потрібно було проводити вибори", він доручив співробітникам Служби безпеки України "забезпечити доставку бюлетенів, щоб чесно організувати процеси".  "І ми наочно побачили, наскільки є прогнилою система, яка зараз існує... А голова та члени ЦВК знаєте, який статус мають для того, щоб ці мішки із протокалами вони навіть не відкривали, а гралися тими підробленими протоколами, які скуплені комісії їм привозять? Вони мають статус віце-прем’єрів за рівнем забезпеченості та зарплат. Назвіть ще хоч одну країну де голова чи члени ЦВК мають такий статус - службовий мерседес, дипломатичний паспорт, офіс, недоторканість. По сім років сидять у кріслах - їх поміняти бояться", - акцентував В. Наливайченко. "Тоді вони залежні від тих, хто їх сьогодні обирає", - підсумував ведчий О. Шевчук.

"Нам, громадянам України, треба зрозуміти, що чесні вибори сьогодні потрібні нам, а не їм. Вони своє вже все отримали - від того, хто у владі, а, можливо, ще й від додаткового спонсора", - заявив лідер руху "Справедливість".

На думку В. Наливайченка, Україні варто скористатись досвідом Ізраїлю щодо організації охорони виборчих дільниць - "виборчого голосу та виборчого права кожного громадянина України".

Політик переконаний, що "сьогодні Україні потрібні не просто дострокові вибори, а оновлення влади". Він навів приклад Японії, де "не просто вибори щороку, а щороку змінюють прем‘єр-міністра та уряд".

Гість програми наголосив, що до парламенту мають прийти нові люди, які ухвалять дві принципові зміни до законодавства: жорстке відокремлення влади від бізнесу та запровадження права відкликати людей із влади, у тому числі і депутатів Верховної Ради, у разі, якщо вони не виконують виборчих обіцянок.

Екс-голова СБУ також коментуючи справу Бабченка, назвав її "брудною непродуманою операцією" і закликав силовиків не гратися у політичні сценарії.

НАЛИВАЙЧЕНКО ПЕРЕДАЛ МИНЮСТУ США ДОКАЗАТЕЛЬСТВА КОРРУПЦИИ ПОРОШЕНКО