Ставлення українців до президента США Дональда Трампа значно змінилося після його повторного обрання на посаду. За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому-березні 2025 року, частка громадян, які вважають, що Трамп є негативним фактором для України, перевищила 50%.
Про це розповідає Резонанс
Зміни у думках українців
Згідно з результатами дослідження, лише 19% опитаних вважають, що обрання Трампа президентом є добрим для України. Для порівняння, у грудні 2024 року таку думку поділяли 54% українців. Водночас, кількість тих, хто вважає, що обрання Трампа є поганим для України, зросла з 21% у грудні 2024 року до 73% у березні 2025 року.
Очікування щодо миру
КМІС також дослідив очікування українців стосовно ймовірності досягнення справедливого миру за президенства Трампа. У грудні минулого року 31% опитаних вважали, що такий мир буде скоріше несправедливим, а в лютому-березні 2025 року цей показник зріс до 58%. У другій половині березня він дещо знизився до 55%, проте більшість респондентів залишається з критичними настроями.
Лише 18% опитаних очікують на повністю або скоріше справедливий мир, тоді як 21% вважають, що мир буде частково справедливим.
Дональд Трамп неодноразово підкреслював, що прагне якнайшвидше завершити війну між росією та Україною через переговори. Нещодавно в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбулися кілька раундів переговорів за участю представників США, України та росії, які мали на меті досягнення припинення вогню.
Переговори проходили у форматі «човникової дипломатії», в рамках якої американська делегація окремо зустрічалася з українськими та російськими представниками. Українська сторона погодилася на 30-денне перемир’я, тоді як росія висунула свої умови. Однак остаточних домовленостей щодо припинення вогню досягнено не було, і сторони продовжують консультації.
Опитування проводилися методом телефонних інтерв’ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) серед дорослого населення на підконтрольних Україні територіях. Перше опитування відбулося з 14 лютого по 4 березня (з 2029 респондентів), а друге — з 12 по 22 березня (1326 респондентів). Статистична похибка не перевищує 2,5%.