29 травень 2024, Середа, 08:06

Україною прокотилася хвиля псевдозамінувань: від СБУ до судів

18 Лютого 2021г.
СБУ на Волод

17 лютого о 23:54 до поліції  м. Києва надійшло повідомлення про замінування адмінбудівлі Служби безпеки України у Києві. За результатами огляду фахівцями вибухотехнічної, пожежотехнічної та кінологічної служб будівлі та прилеглої до неї території вибухових пристроїв, а також вибухових та отруйних речовин не виявлено. Евакуація не проводилась. Шевченківським управлінням поліції ГУНП у м. Києві розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 259 КК України. 

Про це Резонансу 18 лютого повідомило поінформоване джерело. У СБУ наразі цю інформацію не коментують.

Також, за даними джерела, 17 лютого, окрім будівлі СБУ "замінували" ще з десяток державних установ у Одесі, Києві та Дніпропетровщині.

Хронологія подій:

Одеса:

11:00: "замінування" стратегічних об’єктів м. Одеси: ДП «Одеський авіаційний завод», Залізничний вокзал та залізнична станція «Одеса-Порт», Аеропорт, «Селекційний інститут», «Куліндровський комбінат хлібопродуктів», «Євротермінал», та «Одеський зерновий термінал»

В ході перевірки повідомлення було обстежено всі 8 стратегічно важливих об’єктів. Під час обстежень приміщень та прилеглої території підозрілих предметів чи вибухо-небезпечних речовин які можуть загрожувати життю чи здоров’ю громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності не виявлено. По всім вищевказаним об’єктам проводилась евакуація приблизно 700 осіб.

13:20: "замінування" П’ятого апеляційного адміністративного суду м. Одеси.

За результатами обстеження приміщення вказаного суду будівлі та прилеглої території, експерти також не виявили будь-яких вибухових пристроїв. Під час обстеження з приміщення суду було евакуйовано 150 осіб.

Київ:

16:40: "замінування" Святошинського районного суду м. Києва, що знаходиться на вул. Якуба Колоса 27-А.

За результатами огляду фахівцями вибухотехнічної та кінологічної служб будівлі суду та прилеглих територій, вибухових пристроїв знову ж таки не виявлено, було евакуйовано близько 50 осіб.

Дніпропетровщина:

16:57: "замінування" залізничного вокзалу у Кривому Розі.

За результатами фахівців на вокзалі та прилеглих територій, вибухових пристроїв, вибухових та отруйних речовин не виявлено. Проведено евакуацію персоналу та відвідувачів залізничного вокзалу у кількості 50 осіб.

Наразі за усіма повідомленнями про замінування розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 259 КК України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності), санкції якої передбачають позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

4,5 РОКІВ ЗА ҐРАТАМИ ПРОВЕДЕ «МІНЕР», ЯКИЙ ЗІРВАВ ПОНАД 100 СУДОВИХ ЗАСІДАНЬ

Як нагадує Резонанс, з грудня 2018 по березень 2019 року до правоохоронних органів надійшло декілька неправдивих повідомлень про «замінування» приміщення Оболонського районного суду міста Києва, за наслідками яких було зірвано понад 100 судових засідань

Вироком Подільського районного суду міста Києва з урахуванням позиції прокурора зловмисника визнано винним в інкримінованих злочинах та призначено остаточне покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.

«ЗАМІНУВАННЯ» АДМІНБУДІВЛІ ДБР – ПРАЦІВНИКИ ДБР ВИКРИЛИ ПСЕВДОМІНУВАЛЬНИКА

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram