» Українська прокуратура взялася за суддів Конституційного суду РФ

30 вересень 2022, П'ятниця, 20:00

Українська прокуратура взялася за суддів Конституційного суду РФ

12 Березня 2018г.
Снимок экрана 2018-03-12 в 19.27.12

Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України в межах кримінального провадження за фактом розв’язання та ведення представниками влади і Збройних Сил Російської Федерації агресивної війни проти України, а також вчинення інших злочинів, що призвели до окупації території АР Крим і м. Севастополь складено повідомлення про підозру Голові та 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації. Їм інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків). Про це повідомляє Резонанс із посиланням на відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.

За офіційною інформацією, "указані особи 19.03.2014, діючи за попередньою змовою групою із представниками влади та Збройних Сил РФ, як пособники у вчиненні останніми посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, грубо знехтувавши вимогами законодавства та міжнародних зобов’язань Російської Федерації, одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції РФ нікчемний «договір» між Російською Федерацією і так званою «республікою Крим» про прийняття до складу РФ цього квазіутворення. Згідно з вимогами ст. 8 Федерального конституційного закону РФ «Про порядок прийому до Російської Федерації та утворення у її складі нового суб’єкта Російської Федерації» від 17 грудня 2001 року, договір про прийняття нового суб’єкта Російської Федерації може бути ратифікованим лише в тому випадку, якщо Конституційний Суд РФ визнає цей договір таким, що відповідає Конституції Російської Федерації. Таким чином, штучна легітимізація керівництвом Російської Федерації окупації частини території України – Автономної республіки Крим і міста Севастополь, була б неможливою без указаного незаконного рішення суддів Конституційного Суду РФ. Зазначеними діями судді Конституційного Суду Російської Федерації сприяли представникам влади і Збройних Сил РФ шляхом усунення перешкод у вчиненні ними умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків у вигляді окупації частини території України та заподіяння матеріальних збитків нашій державі на суму понад 1 трильйон гривень".

Генпрокуратура наголосила, що у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України, 06 березня 2018 за допомогою кур’єрської служби міжнародної доставки та електронною поштою письмові повідомлення про підозру разом із пам’ятками про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також повістками про виклик для проведення слідчих дій на 13 та 19 березня 2018 року, доставлені за місцем роботи підозрюваних (Конституційний Суд РФ, отримав працівник секретаріату Сенякова).

"У разі нез’явлення до Головної військової прокуратури у визначений строк без поважних причин підозрюваних буде оголошено в розшук та скеровано до суду клопотання про надання дозволу на їх затримання з метою доставки в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - написав у мережі Facebook Генпрокурор Юрій Луценко.

ЗЛОЧИННА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ: ХТО ПОКАРАНИЙ?

Раніше екс-заступник Генпрокурора Олексій Баганець писав, що відомі юристи, в т.ч. спеціалісти в області конституційного права, підготували висновок про порушення Конституційним Судом України норм Основного Закону під час прийняття неправосудного рішення 30 вересня 2010. Наслідком відновлення попередньої редакції норм Конституції України від 8 грудня 2004 року стало проведення Януковичем т. з. "адміністративної реформи" на основі указу «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Це призвело до  "зосередження на керівних посадах в усіх центральних органах виконавчої влади «своїх людей», які і забезпечили функціонування злочинної системи привласнення державного майна та вчинення інших зловживань".

Також екс-куратор Головного слідчого управління ГПУ О. Баганець повідомив, що у серпні 2014 року було підготовлено "кілька проектів повідомлень про підозру частині із суддів Конституційного Суду за винесення цього завідомо неправосудного рішення, тим більше, що саме вони в 2008 році з цього ж питання прийняли прямо протилежне рішення, що являлось також беззаперечним доказом їх завідомо незаконних дій під час розгляду даної справи".

ДЕРЖАВНЕ БЮРО ВІЙСЬКОВОЇ ЮСТИЦІЇ. ФАНТАЗІЯ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ