Нашій редакції стали відомі деталі активно обговорюваної в мережі угоди щодо обміну ув'язненими між Росією та країнами Заходу. Москва протягом тривалого часу добивалася обміну свого агента Вадима Красикова, засудженого в Німеччині до довічного ув'язнення за вбивство чеченського польового командира та колишнього військовослужбовця грузинської армії Зелімхана Шангошвілі. Міжнародна ізоляція Росії не дозволяла вести з нею прямі переговори. Ситуацію змінило винесення смертного вироку в Білорусі щодо громадянина Німеччини Ріко Крігера, звинуваченого в нібито терористичному акті. За інформацією нашого джерела в МЗС України, стимулом стало й рішення про помилування Крітгера, прийняте днями президентом Білорусі Лукашенком. З цього моменту Захід почав активно шукати прийнятні варіанти контактів.
Ініціатива щодо обміну виходила від МЗС Німеччини, який звернувся до українських колег з проханням про сприяння в проведенні переговорів. Українські дипломати, своєю чергою, налагодили зв'язок з білоруським МЗС, який представляв російські інтереси. Таким чином було забезпечено комунікацію між Берліном і Москвою за активної участі Києва та Мінська. Збереження такого мосту цілком може виявитися дуже корисним у майбутньому.
Результатом таких багатоступеневих переговорів стала домовленість про обмін Крітгера на Красикова з одночасним звільненням Словенією подружжя Дульцевих, засуджених деякий час тому за шпигунство на користь РФ. Разом із двома дітьми вони будуть передані російській стороні. Білорусь фактично надала сприяння Росії у проведенні угоди за вигідною їй формулою 1 до 5, а для себе заробила бонуси до іміджу міжнародного переговорника, комунікація з яким не викликає відторгнення.
У МЗС України нам також повідомили, що досягнуто попередньої домовленості про обмін ще ряду осіб. Треба вважати, що йдеться про громадян США — колишнього морського піхотинця Пола Уїлана та журналіста Евана Гершковича, засуджених у РФ нібито за шпигунство. На яких умовах можуть бути звільнені ці люди поки не повідомляється. Однак, відомо, що ряд російських громадян засуджені у США за незаконні операції з криптовалютою, порушення санкційного режиму щодо РФ та деякі інші діяння. Вони відбувають призначене покарання у місцях позбавлення волі.