Почали спливати деякі незаконні епізоди з життя “геніального злочинця” Андрія Борисова. Разом з дружиною вони стали мультимільйонерами за рахунок інших
Про це розповідає Резонанс
Як стало відомо редакції resonance.ua, у Києві та в області активізувався небезпечний злочинець Андрій Борисов, який займається незаконною шахрайською діяльністю в особливо великих розмірах та можливо разом зі своєю дружиною має фінансові справи з росіянами. Про це виданню повідомило одразу кілька не пов’язаних із собою джерел. А також на правах анонімності підтвердили деякі жертви афериста.
Зокрема в столиці та на Київщині зараз Андрій Борисов злочинним шахрайським шляхом бере кошти під неіснуючі бізнес-проєкти, обіцяючи інвесторам (фізособам та підприємцям) швидко подвоїти прибуток.
Втім, за інформацією видання, на сьогодні Андрій Борисов багатьом своїм жертвам позичені гроші не повернув (за попередніми даними, нараховується вже десятки епізодів). Наразі ж, за оперативною інформацією, він виманює у військовозобов’язаних чоловіків кошти, обіцяючи їм сприяння в ухилянні від мобілізації. А загальна сума видурених фінансів у довірливих громадян може сягати 10 мільйонів гривень.
Що відомо про “українського Мавроді”
Проживає Андрій Борисов (1977 року народження) в с. Святопетрівське Бучанського району біля столиці. А родом цей персонаж — з окупованого нині Луганська (дивіться фото нижче).

Свою сумнівну незаконну діяльність він розпочав саме в Луганську, де тривалий час дурив людей під приводом заробітку чи “вирішення різного роду проблем”. Наші джерела повідомляють, що у той період промислу Борисова низка громадян скаржилися до правоохоронців на шахрайство з його боку.
Врешті на Донбасі “піраміда Борисова” протривала недовго, і його помістили в СІЗО. Але з ізолятора йому згодом вдалося вислизнути (вийшов під заставу). Невдовзі ж розпочалася АТО, а ще через якийсь короткий час Луганськ окупували російські війська. Ця трагічна подія частково врятувала шахрая від ув’язнення.
Примітно, за даними аналітичної системи YouControl, ПІБ Борисова спливло і у дещо іншому цікавому контексті — він фігурує по трьом епізодам у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (ДРОРМ):
– 2007 р. Борисов закладав свою автівку в “Альфа-Банку” (луганський період афериста).

– 2023 р. у Борисова були проблеми із заставною автівкою вже з компанією “Цикл Фінанс” (це фінкомпанія, яка за договорами факторингу отримує право вимоги до боржників, що не виконали свої зобов’язання за договорами кредиту або позики. Найчастіше ця фінансова компанія отримує права вимоги за договорами, укладеними з АТ “Банк Кредит Дніпро”, АТ “Райффайзен Банк”, ТОВ “ФК Гвадіана” та іншими фінустановами. — Ред.).
– 2024-го відкрили третю боргову справу, де фігурує Борисов, і також на вимогу “Цикл Фінансу”.


Як відомо, у ДРОРМ потрапляють боржники, які не погашають свої кредити, на їхнє заставне майно (у даному випадку – авто) накладається арешт, а потім вилучається. Тобто, Борисов ще з далекого 2007-го має на додачу до всіх своїх інших пригод ще й чорну кредитну історію. Іншими словами — не повернув позичені гроші банкірам.
Що було потім
Після окупації росіянами Луганську зі своєю дружиною Наталією Грековою (1975 р.н.) та дітьми Борисов переїхав до Київської області, а про його кримінальне провадження на сході України всі вже забули.
У Києві, відчувши безкарність та смак великих грошей, Борисов, за словами очевидців, почав спочатку позиціонувати себе як бізнесмен, займаючись новим і б/в металопрокатом.

Борисов з дружиною Наталією (фото — соцмережі)

Луганчанка Наталія Грекова теж може бути в злочинній змові з “українським Мавроді”. Фото — Facebook Грекової
Після переїзду до Києва справи Борисова дещо пішли вгору, і він почав обживатися нерухомістю. Спочатку купив одну квартиру в Київській області. Згодом придбав ще дві квартири на Київщині, а потім — ще й приватний будинок. Можна сказати, що де-факто луганчани зажили на широку ногу, ставши мультимільйонерами.
Однак чомусь все майно він зареєстрував на свою дружину Наталію Грекову, а при цьому сам немає нічого (згідно з даними YouControl – офіційно у Борисова ані житла, ані машини). Цілком ймовірно, зробив він це абсолютно свідомо і з розрахунком, щоб уникати арешту сімейного (а фактично — свого) майна.
У чому саме суть шахрайства Борисова
Після приїзду до столиці А.Борисов одночасно почав дуже активно знайомитися з успішними бізнесменами, усіляко витончено їх “оброблював”: робив цінні подарунки, запрошував у гості, їздив на відпочинок, а також сам інколи напрошувався на різного роду дружні святкування. Під час таких неформальних дозвіль він, як хижак на полюванні, не втрачав часу та у невимушеній обстановці знайомився із заможними друзями своїх друзів.
Наші обізнані джерела повідомляють, що через деякий час цей антигерой пропонував своїм статусним друзям і приятелям “реальні” теми для заробітку під космічні, майже 100%-ів заробітку, за тиждень – два (і як правило, мова йшла про тисячі доларів). Жертви Борисова вірили йому за кількох причин: вони тривалий час знайомі, разом відпочивали, мають спільних друзів. А свою психологічну техніку і майстерність втиратися у довіру та справляти приємне враження він з роками, схоже, відточив до бездоганності.
Коли А.Борисову передавали гроші, той спочатку дійсно міг через тиждень повернути фінанси з відсотками. Комусь він повертав борг частково. Однак це були не зароблені чесно грошові кошти від якоїсь бізнес-діяльності і справжніх проєктів, а фінансами, які цей “геніальний шахрай”… брав у інших жертв своєї афери.
Повертаючи гроші з відсотками обраним друзям, спритний бізнес-цИган згодом просто заманював цих та інших потерпілих в ще більшу аферу та кабалу. Адже дехто передавав з часом йому вже набагато більші суми. На думку жертв, у цій ситуації все ж було ніби логічно: кошти бере в борг свій друг-бізнесмен, приємний і респектабельний чоловік, а в перший раз все ж пройшло чудово. Тож такі кредитори довіряли йому, позичаючи вже більш значні кошти без прорахунку ризиків.
Коли ж мова зайшла за великі суми, то Борисов їх вже нікому не повертав і, як кажуть, красиво “зливався”. А затримку з поверненням грошей своїм жертвам він пояснював різними причинами (цілком ймовірно, що вигаданими): хвороби дружини, проведення неіснуючих операцій та навіть інсульт, який Борисов “переміг” за три дні в Олександрівській лікарні Києва, проблеми зі здоров’ям дружини і так далі.
Коли ж ошукані ним люди намагалися з ним зв’язуватися, той міг дуже довго не відповідати на дзвінки, або на тривалий час десь безслідно зникав та вже не зявлялвся у колі своїх багатих друзів. Шукаючи у цей час вже нових кредиторів під фейкові бізнес-проєкти — знайомих своїх ошуканих раніше товаришів та малознайомих чоловіків-ухилянтів. На сьогодні є попередня інформація, що серед останніх епізодів з “аферою Борисова” — ошукані вантажники, будівельники, навіть працівники СТО, з якими інколи Борисов пересікався ще у статусі успішного комерсанта.
Чим зараз іще небезпечний цей шахрай
За розповідями джерел, наразі, користуючись військовим станом в країні та проведенням мобілізації, Борисов вигадав новий план, як зривати іще більший куш, не докладаючи надзвичайних зусиль. Так, він розпочав надавати ухилянтам свої послуги в сфері отримання відстрочок, бронювання та повного списання з військового обліку.
При цьому брав у своїх нових жертв чималі кошти наперед, так би мовити авансом, а потім теж безслідно зникав із поля зору. Знову ж, своїм черговим “клієнтам” рапотву пропажу він мотивує тим, що нібито захворів, чи, знову ж таки, його дружина Наталія має невиліковну хворобу. Або у нього викрали документи, чи повезли в ТЦК тощо.
Завдяки певному психологічному трюку своїх нових жертв Борисов заганяє у безвихідну пастку: адже ошукані ухилянти після втрати коштів навряд чи підуть в поліцію із заявою на афериста. Тож, за такою логікою шахрая, можна і далі підшуковувати нових наївних “клієнтів”. А маховик такої афери на цю хвилину може тільки набирати обертів, а про масштаби ошуканих ухилянтів — можна тільки здогадуватися.
Яка роль дружини Борисова: злочинна змова, бізнес в Луганську чи держзрада?
До речі, в зв’язку з цією резонансною ситуацію цікава також і роль дружини Борисова. Так, за інформацією із відкритих джерел, вона теж є уродженкою Луганська. На це зокрема вказує її профіль у Facebook. Офіційно вона ніде не працює, сидить вдома та допомагає дочці з онуками.
Примітно, на відміну від Борисова, який закрив свою сторінку (щоб жертви афер не писали гнівні повідомлення?), Наталія Грекова один зі своїх акаунтів поки тримає відкритим (див. фото нижче).

Там окрім іншого, вказано, що вона минулого року відвідувала китайський Гонконг. А 2021-го Грекова їздила в Луганськ (незадовго до повномасштабки). І хоча цей вояж на окупований Донбас був ще до лютого-2022, він більш, ніж дивний (див. фото нижче).

Хіба українські громадяни могли навіть і у той період легко і безперешкодно потрапляти на окуповану територію?!

Зазначимо, можливо, причина візиту в Луганськ криється не тільки у минулому Грекової і її зв’язках (до окупації міста вона мала власний салон краси). За не підтвердженою наразі інформацією, Грекова досі має нерухомість в цьому окупованому обласному центрі. І ймовірно, до сих пір здає її в оренду, отримуючи від цього зиск.
Наявність нерухомості Грекової у Луганську підтверджує й актуальна інформація з майданчику YouControl. Там вказується, що на Грекову записана квартира в Луганську у Ворошиловому кварталі, 1, кв. 3 (див.фото нижче).


А ще мешканці Святопетрівського “не під запис” кажуть, що подружжя Борисова-Грекової мають родичів в росії, з якими спілкуються та ймовірно мають спільні справи (ймовірно, навіть і фінансові). А отже, окрім багатьох афер “українського Мавроді” у цій незвичній (непересічній) історії цілком ймовірно може з’явитися ще й слід державної зради.
За час війни України проти рф вже ні для кого не секрет, що інколи російські спецслужби використовують у своїх цілях адептів різноманітних сект, усілякого роду кредитних боржників, аферистів та ідеологів різноманітних шахрайських пірамід.
В контексті Донбасу серед таких яскравих прикладів можна пригадати донецького терориста Дениса Пушиліна (у минулому активний член піраміди “МММ” того самого російського Мавроді) чи сепаратиста-фріка Павла Губарєва тощо. Під час агресії рф останні теж стали небезпечними злочинцями і державними зрадниками.
Відтак афера Борисова і (не виключено) його дружини можуть цілком вписуватися кремлівську політику “шатуна” проти України — неконтрольований сплеск злочинності, метушня, дестабілізація правопорядку, зрив мобілізації та дискредитація органів безпеки і правопорядку.
Повертаючись до пари Борисова-Грекова, важлива іще одна деталь: хіба після стількох років шлюбу дружина не могла не помічати якихось дивних бізнес-справ свого чоловіка? Сімейні громадяни цілком можуть підтвердити: щось приховати від дружини — задача з області фантастики. А отже, з дуже високою долею вірогідності, Наталія теж була, як кажуть, в темі темних справ шахрая. а значить — співучасницею.
Замість висновку
Як стало відомо редакції, на даний час в Обухівському РУП ГУНП в Київській області поліція відкрила кримінальне провадження по факту шахрайських дій, де фігурує Андрій Борисов. Ця справа тільки набуває розголосу. Ймовірно, невдовзі спливуть нові епізоди і детальні подробиці карколомних “схем Борисова”.
Тому людям, які досі вважають, що аферисти їм повернуть кошти, краще не втрачати час і не тішитися надією. Треба негайно звертатися до поліції із заявами про шахрайські злочини вказаного маститого персонажа та юридично добиватися повернення грошей.
Окрім того, розказати свої історії і повідомити в деталях про фінансові злочини Борисова можна й у листах на адресу редакції — [email protected].
Такі спритні зухвалі шахраї повинні постати перед законом та понести справедливу відповідальність…