» Прокуратура в суді оголосила обвинувальний акт стосовно Омеляна

04 липень 2022, Понеділок, 19:24

Прокуратура в суді оголосила обвинувальний акт стосовно Омеляна

21 Жовтня 2019г.
Омелян1

На засіданні Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) у понеділок прокурор оголосив обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення колишнього міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у декларуванні недостовірної інформації, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Про це пише Резонанс із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Прокурор САП в Антикорупційному суді на черговому засіданні оголосив обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення колишнього міністра інфраструктури України у декларуванні недостовірної інформації", - йдеться у повідомленні САП на сторінці у Facebook.

За інформацією прокуратури, також колегія суддів визначила порядок та обсяг дослідження доказів у справі.

Наступне судове засідання призначено на 10:00 28 жовтня.

Як повідомлялося, 22 лютого 2019 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило, що до Солом'янського районного суду м. Києва для розгляду по суті передано обвинувальний акт проти міністра інфраструктури Омеляна, якому інкримінують незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації.

Раніше 13 вересня 2018 року НАБУ повідомило Омеляну про підозру у скоєнні кримінальних злочинів за ч. 3 ст. 368-2 і ст. 366-1 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації).

У свою чергу Омелян заявив, що пов'язує підозру в незаконному збагаченні з проваджуваними ним реформами, з виборами в країні та справою екс-депутата Миколи Мартиненка, яку НАБУ веде кілька років. Він також заявив, що заперечує корупційні обвинувачення на свою адресу й не має наміру подавати у відставку з посади міністра. Крім того, він заявив про нібито співпрацю керівництва НАБУ з українськими політиками, тиск на нього з боку цього антикорупційного органу. Міністр також заявив про намір захищати своє ім'я, честь і гідність у суді.

14 вересня 2018 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Омеляна на поруки, поручителем став міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов. 16 вересня стало відомо, що НАБУ дозволило Омеляну виїжджати у закордонні відрядження. 19 вересня Солом'янський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра.

22 лютого 2019 року НАБУ повідомило, що до Солом'янського райсуду Києва для розгляду по суті передано обвинувальний акт стосовно Омеляна.

Слідство встановило, що у 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, він придбав у власність активи - позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку сумою $90 тис. і EUR25 тис. - законність отримання яких не підтверджена доказами й вартість яких значно перевищує його законні доходи. Крім того, детективи заявили про внесення міністром недостовірних відомостей до декларацій про майно та доходи.

3 квітня Солом'янський районний суд Києва закрив кримінальне провадження у зв'язку з декриміналізацією злочину.