Міністр оборони України Рустем Умєров охарактеризував перше засідання у форматі «Рамштайн», яке проходило під головуванням Великої Британії та з участю нового міністра оборони США, як «продуктивне». За його словами, Україна отримала близько 14 нових пакетів допомоги від союзників, які об’єднані в Контактній групі з оборонної підтримки України, що налічує 50 країн.
Про це розповідає Резонанс
Позиція України щодо НАТО та військової допомоги
Обговорюючи питання членства України в НАТО, Умєров зазначив, що позиція країни залишається незмінною – Україна прагне приєднатися до Альянсу. Він підкреслив, що «отримали дуже потужні пакети допомоги», і додав, що всі учасники зустрічі запевнили в продовженні надання допомоги в цьому році та в наступні роки.
На запитання журналістів про можливі дії України в разі зупинки допомоги США, міністр наголосив, що основна боротьба завжди велася саме Україною, яка забезпечувала більшу частину своїх оборонних потреб. «Ми здатні і перемагаємо у війні», – заявив він. Умєров уточнив, що 55% допомоги надається самою Україною, 25% – європейськими та іншими партнерами, а 20% – Сполученими Штатами.
Подальші зустрічі та плани співпраці
Міністр також запевнив, що зустрічі у форматі «Рамштайн» продовжуватимуться, хоча деталі наступних заходів ще не оголошені. Відзначимо, що 12 лютого у Брюсселі відбулося перше після зміни влади в США засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Це засідання проходило під головуванням міністра оборони Великої Британії Джона Гілі. Серед ключових питань порядку денного зустрічі були стабільне та своєчасне постачання військової допомоги у 2025 році, прискорення постачання критично важливого озброєння, інвестиції в оборонну промисловість України та спільні проєкти з європейськими партнерами.
«Отримали дуже потужні пакети допомоги. І від кожного з присутніх, що вони будуть продовжувати цю допомогу в цьому році і майбутні роки, тому в цьому плані дуже продуктивна (зустріч – ред.)»