Уряд пропонує змінити закон "Про судоустрій і статус суддів" — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 август 2020, Пятница, 03:58

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Уряд пропонує змінити закон «Про судоустрій і статус суддів»

14 декабря 2017г.

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді заборонити притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності за неподання електронних декларацій або декларування недостовірних відомостей. Про це йдеться в законопроекті №7388, зареєстрованому в Раді 12 грудня. Як повідомляє Резонанс із посиланням на  Українські Новини, даний проект закону розроблений Міністерством юстиції.

Зокрема пропонується виключити із закону "Про судоустрій і статус суддів" такі підстави для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, як ненадання або несвоєчасне надання е-декларації та за зазначення в декларації завідомо неправдивих відомостей.

У той же час, згідно законопроекту, суддя може бути звільнений з посади, якщо вступило в силу рішення суду, яким його притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, та накладено на нього стягнення у вигляді позбавлення права обіймати посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, законопроектом пропонується зняти заборону для членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів поєднувати цю роботу з підприємницькою діяльністю і будь-якою іншою оплачуваною роботою й отримувати за неї винагороду, а також входити до складу керівного органу або наглядової ради юридичної особи.

При цьому на членів ВККС поширюється дія закону "Про запобігання корупції".

Як передає Резонанс, 14 грудня Департамент захисту економіки Національної поліції України повідомив, що на суддю, який порушив норми Закону України "Про запобігання корупції", складено протокол за ч. 2 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) КУпАП. У вересні 2016 року суддя придбав земельну ділянку, а повідомив про це НАЗК лише через місяць з дня покупки.