Головна Економіка Уряд України уповноважив Свириденко чи Сибігу підписати угоду зі США

Уряд України уповноважив Свириденко чи Сибігу підписати угоду зі США

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення уповноважити першу віцепрем’єр-міністерку Юлію Свириденко або міністра закордонних справ Андрія Сибігу підписати двосторонню угоду зі Сполученими Штатами Америки. Ця угода стосується встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови.

Про це розповідає Резонанс

Відповідно до опублікованого урядового розпорядження, Кабмін також схвалив проєкт угоди. У ході пресконференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що угода міститиме шість ключових положень:

Основні положення угоди

  • Перше: Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та управлятиметься урядами обох країн.
  • Друге: Українські надра та ресурси залишаються в українській власності; їх не передадуть у власність США або будь-кому іншому.
  • Третє: Україна вноситиме до фонду 50% майбутніх надходжень від природних ресурсів.
  • Четверте: США робитимуть внески до фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, важливих для відбудови України.
  • П’яте: Кошти, зібрані фондом, будуть інвестуватися лише в проєкти відбудови України.
  • Шосте: Угода враховує зобов’язання України в рамках євроінтеграційного процесу, що усуває можливість виникнення протиріч чи суперечностей.

25 лютого стало відомо, що Київ узгодив з Вашингтоном умови оновленої угоди про видобуток корисних копалин. Очікується, що президент України Володимир Зеленський прибуде до США 28 лютого для підписання угоди.

“Головне, що ми не є боржниками”, – зазначив Зеленський, розкриваючи деталі остаточного варіанту угоди із США.

На початку місяця президент США Дональд Трамп висловив бажання укласти угоду з Україною, яка надасть США доступ до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. Трамп повідомив, що завдяки цьому планує відшкодувати надану Києву допомогу, яка, за його оцінками, становить близько 500 мільярдів доларів. Після того, як Київ відкинув перший варіант угоди щодо ресурсів, Трамп висловив різку критику на адресу президента Зеленського, який стверджував, що надана допомога становить близько 100 мільярдів доларів.

Перегляди: 15

Читайте також