» Усі заяви безпідставні: прикордонники відповіли Лукашенку про “зброю з України”

14 серпень 2022, Неділя, 05:55

Усі заяви безпідставні: прикордонники відповіли Лукашенку про “зброю з України”

3 Липня 2021г.


КИЇВ. 3 липня. Резонанс. За останні пів року українські прикордонники затримали на кордоні з Білоруссю 27 одиниць зброї. Це менше, ніж за аналогічний період торік. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на заяву Державної прикордонної служби.

Цитата:

"Усі заяви білоруських політиків про потоки контрабанди зброї з України – безпідставні. Навпаки, з серпня минулого року українські прикордонники на кордоні з Білоруссю несуть службу у посиленому режимі, що сприяло зменшенню протиправної діяльності на цій ділянці", - вказали у ДПСУ.

Деталі

Так, за даними Держприкордонслужби, з початку року на українсько-білоруському кордоні військовові ДПСУ припинили спроби незаконного перевезення через кордон 27 одиниць зброї, з яких: 12 одиниць мисливської, 13 – холодної та по одній – газової та пневматичної. У ДПСУ зауважили, що за аналогічний період минулого року на українсько-білоруському кордоні затримали на 6 одиниць зброї більше.

За наявними у Держприкордонслужби України даними, відповідні показники білоруської сторони на суміжній ділянці кордону ще нижчі.

“За даними білоруської сторони, за 5 місяців цього року загалом на в’їзд та виїзд білоруські прикордонники затримали на кордоні з Україною лише 4 одиниці зброї та 10 боєприпасів, усі у пунктах пропуску. А під час опрацювання спільних звітів за підсумками 2020 року прикордонники Білорусі відмічали зменшення у звітному періоді в 6,9 раза кількості виявленої зброї на кордоні з нашою країною”, - йдеться в повідомленні.

Що було раніше

У п’ятницю, 2 липня, стало відомо, що Лукашенко наказав повністю закрити кордон Білорусі з Україною, намагаючись перекрити, як він називає, "приплив зброї". І схожі заяви лунали з його боку й раніше. Україна ж відкидає інформацію білоруської сторони про "зброю з України", вказуючи, що це “нісенітниці” КДБ.

Додамо, українська сторона, за останніми повідомленнями, не отримувала офіційних повідомлень про закриття кордону з боку Білорусі.