» Успіхи слідства у справі Тарпана – ефективні, але треба спостерігати за суддями в апеляції – депутат від “Слуги народу”

06 грудень 2022, Вівторок, 10:28

Успіхи слідства у справі Тарпана – ефективні, але треба спостерігати за суддями в апеляції – депутат від “Слуги народу”

31 Грудня 2021г.


КИЇВ. 31 грудня. Резонанс. Заочний арешт колишнього бізнесмена Руслана Тарпана Одеською обласною прокуратурою показує ефективність роботи слідства, вважає депутат Одеської міськради від "Слуги народу" Ольга Квасницька, передає Резонанс.

Цитата:

“Враховуючи процесуальний закон, то дії прокуратури йдуть у межах процесу, який передбачений чинними актами. Можливо, з новим керівництвом ми маємо інший результат, це радує, тому що, якщо порушений закон, винуватець повинен бути покараний. Інакше, ми всі прекрасно розуміємо, що монополія на притягнення відповідальності і покарання перебуває у держави. І якщо державна інституція не буде з цим справлятися, а до цього часу вони не справлялися, це породжувало беззаконня і свавілля, що вбиває нашу державу і місто", - вважає Квасницька.

При цьому, на думку депутата, за суддями в Апеляційному суді (може бути оскаржений запобіжний захід Тарпану - ред.) слід пильно спостерігати, адже не виключена корупційна складова.

"В апеляційному суді можуть бути корупційні складові, тому що на сьогодні ми запускаємо судову реформу, але це не означає, вона ось взяла і з'явилася, нові судді і новий підхід. У будь-якому випадку є багато гідних суддів, але і є багато суддів, які не мають права обіймати такі посади. Це довгий процес, і ніхто не застрахований від того, що там можуть бути певні договірні моменти. Але будемо сподіватися, що Руслан Тарпан отримає по заслугах", - заявила депутат.

Нагадаємо

Одеська обласна прокуратура домоглася заочного арешту ексбізнесмена-втікача Руслана Тарпана, який вже четвертий рік переховується за кордоном. Такий запобіжний захід обрав Київський районний суд Одеси.

Тарпан підозрюється у вчиненні низки правопорушень і є головним підозрюваним у справі "глибоководного випуску". Зокрема його звинувачують у великих розкраданнях бюджетних коштів.

На думку юриста Юрія Кармазіна, адвокати втікача будуть оскаржувати його заочний арешт в Апеляційному суді, але там, вважає юрист, порядні судді, які "не підуть на корупцію". Тому рішення буде законним, і "Тарпан отримає своє", — вважає юрист.