21 вересень 2023, Четвер, 22:22

В Балаклії російські окупанти влаштували катівню

14 Вересня 2022г.


КИЇВ. 14 вересня. Резонанс. У деокупованій Балаклії в Харківській області у відділі поліції та у будівлі навпроти було виявлено тюрму та катувальню для місцевих жителів, яку зробили російські окупанти. Рашисти завжди тримали у полоні мінімум 40 людей. Про це повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов, пише Резонанс.

Цитата

«У нещодавно окупованій Балаклії, у відділу поліції рашисти організували штаб. Але це не найгірше - там же, в підвальних приміщеннях відділу та у будівлі навпроти - БалДруку рашисти зробили тюрму та катувальню для місцевих жителів», - написав Болвінов у Facebook.

Деталі

За його словами, під час окупації рашисти завжди тримали у полоні мінімум 40 людей, годуючи їх двічі на день кашами без нічого.

«Вони шукали через місцевих колаборантів тих, хто служив або мав родичів в АТО. Також шукали людей, які допомагали українській армії знищувати рашистів. А у випадку, коли вони звільняли багато людей, а нових не було - хапали людей прям на вулиці біля відділу поліції. Один чоловік просидів у «тюрмі» 46 днів - рашисти знайшли фото його брата у військовій українській формі», - повідомив Болвінов.

Болвінов зазначив, що за словами свідків, їх катували по-різному.

«Усі тортури описувати не буду, скажу лише, що «найлегше» - коли били струмом. Також, в слідчих є інформація про вбитих жителів міста. Про загиблих відомо, що їх розстріляли на блокпосту росіяни в останній день окупації - усі деталі події ще з’ясовуються», - розповів Болвінов.

Доповнення

8 вересня ЗСУ взяли під контроль Балаклію на Харківщині. Військові проінформували президента Володимира Зеленського про виконання наказу.

У звільненій від окупантів Балаклії українські військові прочитали уривок поеми Тараса Шевченка "Кавказ".