Михальчишин розповів, коли почався "новий виток деградації безпекової сфери" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 июнь 2020, Четверг, 05:13

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Михальчишин розповів, коли почався «новий виток деградації безпекової сфери»

13 апреля 2020г.
0

Юрій Михальчишин в проекті Сергія Іванова "EASY". Говорили про обмеженого Суркова, донбаських команданте, історію, спільні цінності Сходу і Заходу України, проблеми СБУ, інформаційну війну, ватний телепул, ідеологію "бужанських", музику, літературу та інше.

Як передає Резонанс 13 квітня, зокрема Михальчишин розповів, чого, на його думку, бракує зараз українському Донбасу?

- Там бракує тис 20 нацгвардійців та контррозвідників, українських вчителів та будівельників. І там бракує млрд 20-30 для початку. Нам потрібна реконструкція. У широкому сенсі - на кштал реінтеграції півдня у США після громадянської війни. Замість фейкових платформ псевдопримирення. Донбасу потрібні скромні українські чиновники, але із хваткою бультер’єрів, - переконує ексрадник голови СБУ та кандидат політичних наук. - У нас спецслужба перебуває у глибокій кризі починаючи із 2016 року. Ренесанс української СБ - літо 2014/літо 2015 років. Це повернення великої кількості професіоналів, яких вичистили 2010-2012 роках якименки-калініни. Вони почали дуже грамотно - зі знищення базового підрозділу - контррозвідки. Шпигуни, диверсанти, терористи - це коло клієнтів нормальної спецслужби. Коли «руська весна» поставила ситуацію на грань буття/небуття, і СБУ відчула моральний. Як-не-як 4 управління, в основному перейшли, на бік ворога - це Севастопольський главк, Кримський, Луганське та Донецьке управління, за виключенням таких унікальних особистостей, як полковник Олександр Хараберюш.

В МАРИУПОЛЕ ВЗОРВАЛИ ПОЛКОВНИКА СБУ (ОБНОВЛЕНО)

За словами Михальчишина, "відродження української спецслужби відбулося на базі основних профільних департаментів - це Департамент контррозвідки (ДКР), Департамент захисту національної державності (ДЗНД) і елементи центру спеціальих операцій «А» (або Альфа). В історії новітної війни Альфа першою прийняла бій на Донбасі, першою зазнала втрат".

Також він твердить: "2016 рік - прихід команди Грицака і поступове згортання активності, перехід на принцип лояльності кадрів, замість ефективності. Це розтановка на посади в обласних управліннях випадкових людей. Подальша політизація СБУ".

- В епоху побудови режиму зрілого Петра Олексійовича Порошенка такі призначення відбувалися, на мою скромну думку, явно не на основі високої професійності, самовідданості… у тому числі в зоні АТО, бо чимало управлінь очолили люди, які в 14-15 роках парадоксальним чином банально побоялися туди їхати. Для цього хтось навіть руку у туалеті собі зламав…, - заявив Юрій Михальчишин. - І з того моменту, мені здається, починається новий виток деградації нашої безпекової сфери.

Зараз ситауція є достатньо розбалансованою. Хоча концепція реанімації нашої спецслужби досить проста, - вважає експерт.