» В Ірані відбулося вже два судових засідання щодо збиття літака МАУ: деталі

30 січень 2023, Понеділок, 00:22

В Ірані відбулося вже два судових засідання щодо збиття літака МАУ: деталі

11 Січня 2022г.


КИЇВ. 11 січня. Резонанс. У військовому суді Ірану відбулося вже два засідання щодо збиття літака "Міжнародних авіаліній України" рейсу PS752. На першому ж з них низка родичів загиблих висловили зауваження, у результаті чого справу повернули в прокуратуру. Про це в інтерв’ю Резонанс повідомив посол Ісламської Республики Іран в Україні Манучехр Мораді.

Цитата:

“До цього часу було проведено два судових засідання - 21 та 28 листопада 2021 року - за участю осіб, обвинувачених у справі, позивачів та їхніх адвокатів (…). За повідомленням військового прокурора Тегерана, досі до органів прокуратури звернулися з позовом 103 особи безпосередньо з членів родин загиблих та їхніх адвокатів”, - повідомив посол.

З його слів, під час першого судового засідання “деякі з родичів загиблих у катастрофі висловили свої міркування стосовно процесу судового слідства, а також свої зауваження”.

“З урахуванням цього, суддя звернувся з вимогою повторного розгляду справи і повернув її до прокуратури. Під час другого судового засідання, яке тривало менше, ніж перше засідання, здебільшого розглядалися процедурні й формальні питання стосовно розслідування, і з урахуванням нових вимог родичів загиблих та їхніх адвокатів, ухвалено рішення, що справа буде розглянута детальніше”, - розповів дипломат.

Деталі

Мораді зауважив, що імена та прізвища деяких осіб, що постали перед судом у цій справі, було опубліковано у віртуальному просторі, проте на сьогодні ці особи “не були представлені відповідними посадовими особами”. Тому, з його слів, він не може висловлюватися стосовно озвучених імен.

“На сьогодні, згідно з доказами та існуючими документованими даними, проти кількох осіб висунуто обвинувачення, і наразі триває судовий процес стосовно них. Їхні імена та прізвища все ж були повідомлені родинам загиблих та їхнім адвокатам, проте досі вони не оголошені офіційно”, - зазначив посол.

Він також повідомив, що МЗС Ірану та посольство не можуть повідомити про це українській стороні.

“Якщо імена та прізвища будуть офіційно повідомлені судом Міністерству закордонних справ Ірану, українська сторона про це обов’язково дізнається”, - сказав Мораді.

Додамо

Раніше заступник Генерального прокурора України заявив, що іранська сторона приховує імена й посади обвинувачених осіб у справі щодо збиття літака "Міжнародних авіаліній України" рейсу PS752.

Водночас зауважимо, що Канадська Асоціація сімей жертв рейсу PS752 ще в серпні минулого року заявила, що перед судом постали 9 службовців нижчого рангу. З їхніми іменами та посадами можна ознайомитись на сайті організації.

Що було раніше

Раніше стало відомо, що іранський військовий суд 21 листопада розпочав слухання у справі про збиття українського пасажирського літака у 2020 році, в результаті якого загинули 176 людей.

На перше засідання запросили посла України, водночас у МЗС України зазначили, що вважають участь дипломата недоцільною.

Катастрофа літака МАУ в Ірані

Рейс PS752 Тегеран — Київ (літак Boeing 737-800) "Міжнародних авіаліній України" зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 людей: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, провиною став людський фактор: літак пролітав поряд із військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”.

Організація цивільної авіації Ірану в підсумковому звіті назвала причиною аварії українського літака на околицях Тегерана в січні 2020 року помилку оператора системи ППО. Україна назвала цей звіт “збірником маніпуляцій”.