» В Італії за запитом РФ затримали і відправили в СІЗО українського режисера Лавренчука: МЗС надає консульську допомогу

06 лютий 2023, Понеділок, 11:34

В Італії за запитом РФ затримали і відправили в СІЗО українського режисера Лавренчука: МЗС надає консульську допомогу

3 Січня 2022г.


КИЇВ. 3 січня. Резонанс. Генеральне консульство України в італійському місті Неаполі надає консульську допомогу українському громадянину Євгену Лавренчуку, якого 17 грудня було затримано в Італії на запит Російської Федерації. Про це журналісту Резонанс повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Цитата:

“Суд міста Неаполь обрав українцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту. За сприяння генерального консульства громадянину було надано адвоката”, - зазначив він.

Деталі

Наголошується, що консули та адвокат взаємодіють із італійськими правоохоронцями задля з‘ясування усіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів.

31 грудня його відвідав консул. Умови його тримання під вартою прийнятні, стан здоров‘я задовільний. Консули підтримують зв‘язок із адміністрацією пенітенціарного закладу та рідними і тримають справу на особливому контролі.

Доповнення

Кураторка ініціативної групи Free Eugene Lavrenchuk Маріанна Гвідічі-Палій написала на Facebook, що з 17 грудня Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ.

“За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії 8 років тому, нібито скоїв кримінальне порушення. Наразі італійська сторона вивчає запит, поданий з Росії. Деталі справи наразі не розголошуються, але відомо, що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Чому його затримали саме зараз та чому досі немає конкретних документів щодо цієї справи, невідомо”, - написала жінка.

Євген Лавренчук був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету, ректор Першої української школи театру та кіно (2018).