» В Києві припинили діяльність шахраів, які ошукали громадян на півмільйона гривень (ФОТО)

18 серпень 2022, Четвер, 16:49

В Києві припинили діяльність шахраів, які ошукали громадян на півмільйона гривень (ФОТО)

20 Травня 2019г.
м-2

Під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №4 слідчими СВ Дніпровського УП ГУНП у місті Києві та Департаментом боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми НП України 20.05.2019 проведено низку санкціонованих обшуків, за результатами яких припинено діяльність злочинного угрупування, учасники якого шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами громадян під приводом працевлаштування в країнах Європи. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

В ході досудового розслідування встановлено, що організували зазначену протиправну діяльність 5 мешканців міста Києва, а сама діяльність відбувалась на території Дніпровського та Солом`янського районів міста Києва.

Згідно з матеріалами слідства, з березня 2018 року вказані особи почали пропонувати громадянам послуги з працевлаштування у країнах скандинавського регіону. Проте, після отримання авансового платежу жодних дій, направлених на реальне працевлаштування не вчиняли, а через місяць припиняли свою роботу та переїжджали до іншого офісу, де розпочинали «роботу» заново.

На даний момент у кримінальному провадженні визнано потерпілими 55 громадян. Сума заподіяної їм шкоди складає понад 500 тис. грн.

Крім того, під час проведення слідчих дій у черговому «офісі» зловмисників правоохоронці попередили заволодіння грошовими коштами ще трьох потерпілих.

На даний час 5 осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України, їм готується повідомлення про підозру за ч.4 ст.190 КК України, а також клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Органами слідства вживаються заходи, направлені на встановлення всіх постраждалих від протиправних дій «шахраїв».